В Івано-Франківську переміщених жінок безоплатно навчають перукарській справі

П’ятеро жінок, які перемістилися до Івано-Франківська та шукають тут нову роботу, зараз безоплатно вчаться основам чоловічих стрижок в одному з кращих барбершопів міста. Відбувається навчання у ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

photo_2023-02-15_17-09-01
В Івано-Франківську переміщених жінок безоплатно навчають перукарській справі

П’ятеро жінок, які перемістилися до Івано-Франківська та шукають тут нову роботу, зараз безоплатно вчаться основам чоловічих стрижок в одному з кращих барбершопів міста. Відбувається навчання у рамках міні-проєкту, який розробили активістка з міста Гірник Донецької області Світлана Левчук та франківець Петро Боднарук під час курсу з проєктного керування, що організувала Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта”. 

“Аби заробляти на життя у період теперішньої кризи, люди потребують нових знань для переорієнтації на іншу роботу. Проєкт, який розробили наші учасники, якраз дає змогу швидко отримати необхідні навики, тому ми радо фінансово підтримали реалізацію задуму”, – зазначила керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

За кількістю отриманих заявок, на одне місце курсу претендувало одразу шість людей. Учасників проєкту обирали за мотиваціями, які вони залишали у реєстраційні формі.

20230215_121237

Загалом навчання триває два тижні, за які учениці встигли освоїти теорію та почали практикуватися. Також для занять організатори сформували список моделей, переважно з-поміж переміщених людей. До переліку увійшло понад пів сотні осіб, більшу частину з яких уже підстригли. Роблять це абсолютно безкоштовно, бо ще вчаться та й хочуть підтримати інших українців, які опинилися у скруті. 

За словами співорганізаторки проєкту Світлани Левчук, всі моделі виходять після стрижки дуже задоволеними, попри те, що жінки тільки два тижні тому почали навчання: “До мене нещодавно зателефонував чоловік, на якому ми практикувалися, і дякував за роботу. Коли він був у салоні, йому не вдалося повністю розгледіти нову зачіску. Вже вдома оглянув і сказав, що до цього часу його ніхто так вдало не стриг”.

Роботу учениці зараз виконують інструментами, які для них окремо закупили у рамках міні-проєкту, а це електричні машинки та ножиці. Після проходження навчань їх подарують жінкам, щоб ті мали найнеобхідніше для початку своєї практики. Це допоможе майже одразу формувати клієнтську базу і заробляти гроші.

20230215_130917

Учасниця курсу Ірина Алєксєєва з міста Єнакієве Донецької області розповіла, що до переміщення працювала у сфері соціологічних опитувань, а коли переїхала до Івано-Франківська, знайти роботу так і не змогла: “Мені 53 роки і у такому віці важко отримати нове місце праці. Уже декілька разів мені відмовили, бо їм потрібні були молоді. Курси для мене є можливістю втілити давлю мрію – стати майстринею перукарської справи”.

photo_2023-02-15_15-07-38

Чи уже достатньо вправними є майстрині у стрижках, розповів один із запрошених у ролі моделі хлопець Захар Захаров. Він зізнався, що йому нова стрижка дуже до вподоби і його очікування навіть дуже виправдав візит на курс.

В організаторів також є ідея у майбутньому проводити акції, де випускниці будуть безоплатно стригти соціально вразливих людей, які потребуватимуть послуг перукаря. Планують робити такі заходи, щоб підтримати жителів міста та дати додаткову практику самим майстриням.

 

Міні-проєкт “Креативні ножиці” для ВПО та місцевих. Безкоштовні перукарські курси “Майстер чоловічого залу” виконується ініціативною групою у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”, що реалізовується Івано-Франківською обласною організацією “Молода Просвіта”.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона