В Копачівській громаді з’явиться Статут

Для чого потрібен  статут територіальної громади та які відносини він регулює? Які основні недоліки сучасних практик прийняття краще не повторювати? Відповіді на ці та суміжні питання змогли ...

5
В Копачівській громаді з’явиться Статут

Для чого потрібен  статут територіальної громади та які відносини він регулює? Які основні недоліки сучасних практик прийняття краще не повторювати? 

Відповіді на ці та суміжні питання змогли дізнатися представники ОМС та активні мешканці Копачівської ОТГ (Волинська область), які завітали на навчання із розробки Статуту територіальної громади. Учасники та учасниці заходу – члени робочої групи з розробки цього нормативно-правового акту в громаді. «Мережею хабів громадянського суспільства було організоване дослідження

«Використання інструментів локальної демократії в умовах карантину». Однією з трьох волинських громад, що потрапили до цього аналізу, є Копачівська. Основна рекомендація, яка була напрацьована для даної громади за результатами дослідження, – це розробка Статуту та Положень, котрі регулюють використання інструментів громадської участі з врахуванням умов та викликів, які нам приносять карантинні обмеження. Формати взаємодії та діалогу влади та громади мають бути зрозумілими, дієвими та безпечними», – розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

6

 

Завдяки вищезгадуваному  тренінгу, усі, хто вирішив долучитися до розробки Статуту Копачівської ОТГ, покращили свою обізнаність у цій темі та зможуть використати свої знання на практиці. Волинський Інститут Права й надалі допомагатиме робочій групі шляхом онлайн консультацій та офлайн зустрічей. Звісно, якісна розробка цього нормативно-правового акту потребує часу. Але, так чи інакше, Статуту Копачівської громади бути!

1

 

7

 

 

Довідково

Дана активність відбулася в рамках проєкту «Захист прав людини та місцева демократія в кризових умовах», який реалізується  ГС «Мережа хабів громадянського суспільства України» за підтримки проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я