В Києві відбувся тренінг за програмою “Діти та війна. Навчання технік зцілення”

17-19 лютого 2023 року в Києві в рамках проєкту "Рука допомоги Україні" відбувся навчальний тренінг за програмою "Діти та війна. Навчання технік зцілення". 25 учасників заходу навчались теорії та ...

Додано:
hopewwukraine

DSC09675
В Києві відбувся тренінг за програмою “Діти та війна. Навчання технік зцілення”

17-19 лютого 2023 року в Києві в рамках проєкту “Рука допомоги Україні” відбувся навчальний тренінг за програмою “Діти та війна. Навчання технік зцілення”. 25 учасників заходу навчались теорії та практики для роботи з ПТСР в групах для дітей та дорослих. В процесі навчання опановували техніки самодопомоги, планували майбутню роботу з дітьми, а в перервах грались, спілкувались, відпочивали, бо тема стресу від війни дуже актуальна й серйозна і попереду багато роботи. Тренінг проводили психологині проєкту “Рука допомоги Україні” – Ірина Сухова, Наталія Подоляк та Олена Божор. Дякуємо за співпрацю партнерам – Київському міському будинку вчителя, Інституту соціальної та політичної психології, Подільській районній організації Товариства Червоного Хреста в м. Києві. Окрема подяка Канадсько-українській фундації (CUF) за фінансову підтримку.

DSC09622 DSC09658

Відгуки учасників:

Оксана Лопатинська: “Сподобались активні вправи. Навчання було інформативно наповненим. 10 балів. Пораджу своїм колегам. Дуже скучила за форматом офлайн навчання, дякую за таку можливість!”

Оксана Шиманська: “Дуже дієві техніки (практики)! Була нагода в процесі навчання неодноразово їх використати, вони дійсно працюють! Дякую! Подальших вам успіхів в цій діяльності і вдячних співпрацівників та клієнтів!”

Юлія Погребня: “Найкорисніше – розбір технік. Не вистачило часу для проведення всіх технік. Дуже динамічна атмосфера, професійне подання матеріалу, робочі методики, натхнення до подальшої роботи”.

Вікторія Півненко: “Мені було неймовірно корисно, що всі техніки були систематизовані, розділені поетапно по тому, як їх потрібно подавати. Дуже гарно пояснений матеріал з нейрофізіології. Що звідки з’явилося і поетапність роботи: що робити, щоб зникли травматичні спогади, що робити, щоб їхня інтенсивність зменшилася. Я вдячна, що потрапила до таких чудових тренерів і мені легко було засвоювати матеріал, який із задоволенням буду використовувати.

DSC09675 DSC09659

Наталія Ворона: “Суперова робота команди тренерів! У свій наплічник додала багато матеріалів. Тепер потрібно розкласти все по поличках для вдалого використання. Щиро вдячна”.

Марта Іванова: “Дуже цікаві інструменти, важливо, що їх можна використовувати не тільки для дітей, але й для дорослих. Дякую за вашу роботу! Це дуже цінно”.

Ірина Городинець: “Тренінг професійно насичений та водночас легко і зрозуміло структурований. Найкориснішим було те, що вся інформація підкріплювалася ситуаціями з досвіду та практикою”. 

ПРО МЕТОДОЛОГІЮ ПРОЄКТУ

Методика «Діти та війна. Навчання технік зцілення» – це дієвий інструмент психологічної самодопомоги для людей з травматичними наслідками в зв’язку з воєнними діями, стихійними лихами та іншими катаклізмами. Вона чудово працює як з дітьми, так і з дорослими, оскільки є результатом сукупного багаторічного досвіду безпосередньої роботи з людьми, які пережили війну та катастрофи. Методику було розроблено в 1998 році фахівцями Інституту психіатрії в Лондоні (Велика Британія) і Центру кризової психології в Бергені (Норвегія) та випробувано після землетрусів у Греції, Туреччині, Китаї та Ірані, цунамі в Південно-Східній Азії, а також у конфліктних регіонах в Африці, на Шрі Ланці, в Палестині, Сирії, Іраку, Україні. Українською мовою навчальний посібник «Діти та війна. Навчання технік зцілення» перекладено та адаптовано фахівцями Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (Львів, Україна). З 2015 року він успішно використовується для навчання тренерів та проведення курсів терапії в Україні в рамках проєкту «Рука допомоги Україні», що реалізується Благодійним фондом «Надія по всьому світові» за підтримки американських та канадських партнерів, благодійних організацій HOPE worldwide (США) та HOPE worldwide Canada (Канада).

Міжнародний благодійний проєкт «Рука допомоги Україні» існує з 2015 року. Він спрямований на поліпшення соціально-емоційного та психологічного стану дітей, травмованих війною, і членів їхніх сімей, які стали свідками і постраждали через війну проти України. Проєкт готує інструкторів для роботи з методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення»; надає психологічну допомогу дітям та батькам, що постраждали через військові дії, навчає їх навичок психологічної саморегуляції та самодопомоги, методів релаксації; сприяє співпраці тренерів із державними соціальними службами з метою забезпечення негайної уваги з боку фахівців у випадках легких і важких психічних проблем, а також постійного подальшого догляду і соціальної підтримки. Більше інформації про проєкт можна знайти на сайті БФ «Надія по всьому світові».

Контактна особа для ЗМІ: Ольга Батюк, моб. +38 050 359 7266 (Viber, Telegram, WhatsApp), [email protected]


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”