В Могилів-Подільському відкрили мандрівну виставку «На Зламі»

В Могилів-Подільському, Вінницька область, у приміщенні Центру культури та дозвілля відбулося відкриття мандрівної виставки «На Зламі».Виставка складається з 18 стендів, кожен з яких присвячений ...

Додано:
eucci

IMG_2139
В Могилів-Подільському відкрили мандрівну виставку «На Зламі»

В Могилів-Подільському, Вінницька область, у приміщенні Центру культури та дозвілля відбулося відкриття мандрівної виставки «На Зламі».

Виставка складається з 18 стендів, кожен з яких присвячений одній із проблем – «зламам», які відбулися з українським суспільством з 2014 року внаслідок війни. На стендах відображені особисті переживання постраждалих про страх перед війною, невизначеність, життя у правовому вакуумі, руйнування сімейних зв’язків, злам звичного життя та незаконні ув’язнення цивільних на непідконтрольній території України, труднощі адаптації ВПО. Тут же розміщено свідчення постраждалих від сексуального насильства та родичів зниклих безвісти. Водночас «На Зламі» не лише пропонує інформацію про пережиті українцями суспільні трансформації, але і дає простір замислитись над питаннями про відновлення справедливості, подолання наслідків русифікації та реінтеграції окупованих територій.

Виставка звертає увагу глядачів на те, що з повномасштабним вторгненням російські військові продовжили свою практику систематичного вчинення воєнних злочинів вже на новоокупованих територіях.

На відкриття виставки в Могилів-Подільському завітали учні, освітяни, представники місцевої влади, журналісти.  Перед ними мала змогу виступити очевидиця подій, представниця Sema Ukraine Галина Тищенко. Жінка розповіла про досвід життя в російській окупації, з якою зіткнулася в 2014 на Донеччині і в 2014 на Київщині.  Вона наголосила, що російські військові дуже жорстокі –  саме тому українці мають єднатися, щоб бути сильнішими і протистояти цій агресії.

«Разом ми – сила. І нам потрібно допомагати. Допомагати нашому ЗСУ, допомагати один одному. Не зупиняться. Не втомлюватися. Ви ж всі читаєте, що апетити в агресора на всю Європу, не тільки на нашу Україну. Проковтнути Україну і піти далі».

Присутні поділилися власними враженнями від виставки. Вони зазначили, що попри віддаленість міста від лінії фронту, війна увійшла й в їхні домівки:

«У нас багато дітей, батьки яких зараз мобілізовані, які захищають, оборонять незалежність нашої країни. Тому для нас це не є далеко. Вони прокидаються і засипають, ходять до школи, живуть з цим хвилюванням за батьків.  І як бачу стенд «що в нас спільного?», то я думаю, це наш спільний бій. Бій за наших дітей і їхнє майбутнє».

Презентація виставки “На Зламі” відбулася я в рамках проєкту “Підсилення громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі зусилля для протидії війні Росії проти України”, що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Креативна молодь презентувала ідеї на Таборі підприємництва в Івано-Франківську

Понад 125 громадських організацій звернулися до Президента України з проханням підписати закон про народовладдя

4 млн грн для боротьби зі складними ранами та опіками: Рівненщина отримала нові ВАК-апарати

Традиційно більше сотні нових вакансій за тиждень у третьому секторі

Швеція фінансує проєкт у сфері централізованого теплопостачання з відновлюваних джерел енергії у Полтаві

Інклюзивність, інновації та партнерство: близькість до російського кордону не перешкода для євроінтеграційного курсу