В Миколаєві оцифрують ще 100 мариністичних творів з колекцій двох музеїв

Окрім евакуйованих картин Oчаківського музею мариністичного живопису, в Миколаєві додатково оцифрують ще понад 100 експонатів з колекцій Музею суднобудування і флоту та Миколаївського обласного ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

1_музей
В Миколаєві оцифрують ще 100 мариністичних творів з колекцій двох музеїв

Окрім евакуйованих картин Oчаківського музею мариністичного живопису, в Миколаєві додатково оцифрують ще понад 100 експонатів з колекцій Музею суднобудування і флоту та Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна. Частину з них можна буде побачити у друкованому альбомі-каталозі та дослідити в онлайні.

Проект з оцифрування колекцій миколаївських музеїв “Цифрова колекція художнього музею: Мариністика” реалізує Агенція розвитку Миколаєва спільно із Платформою MY ART за підтримки Українського культурного фонду.

Цифрова колекція художнього музею: Мариністика

Цифрова колекція художнього музею: Мариністика

«Процес оцифрування ми починали ще з ковіду, коли музеї були зачинені на карантині і офлан доступу до них не було. Війна змусили спакувати і навіть евакуювати деякі музейні колекції. Тому такий проект – це інклюзивна можливість, коли знаходячись вдома або просто з телефону, з гаджету, можна подивитись мистецькі твори», - каже Євген Гомонюк, менеджер з комунікацій та зв’язків з громадськістю КУ «Агенція розвитку Миколаєва».

Оцифровані роботи – це понад 100 предметів мариністичного живопису та графіки XIX-XX ст. Це картини відомих миколаївських художників-мариністів Михайла Ряснянського, Анатолія Завгороднього, Віктора Семерньова, В’ячеслава Козловського, Юрія Корольова, Володимира Фірсова, Тетяни Купцової тощо. Такоє є мариністична серія ранніх робіт Андрія Антонюка.

Цифрова колекція художнього музею: Мариністика

Цифрова колекція художнього музею: Мариністика

На сьогоднішній день вже оцифрована велика частина цих творів. Паралельно з цим йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу мариністичної графіки і живопису.


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

Суспільне шукає кореспондентів у громадах Чернігівщини, Сумщини та Харківщини — стартувала реєстрація

ГО «Інтерньюз-Україна» створила the Ukrainian Media and Society Fund

Остання березнева добірка вакансій тижня

«Вікно Відновлення» запустило сервіс безплатної взаємодопомоги «Один Одному»

Завершилась серія публічних консультацій щодо Стратегії розвитку Калинівської громади через нові цифрові методики

Як об’єднуватись для вирішення проблем? Волинський Інститут Права провів тренінг для активних жителів