В Одеській області найбільше представництво в ДВК мають самовисуванці

Одеська обласна організація «Комітету виборців України» у рамках кампанії громадського спостереження ОПОРИ проаналізувала представництво кандидатів і партій у дільничних виборчих комісіях і ...

КВУ
В Одеській області найбільше представництво в ДВК мають самовисуванці

Одеська обласна організація «Комітету виборців України» у рамках кампанії громадського спостереження ОПОРИ проаналізувала представництво кандидатів і партій у дільничних виборчих комісіях і з’ясувала, що найбільше представництво сумарно отримали самовисуванці. В рамках області – це кандидати на посади міських, сільських, селищних голів, а також кандидати в депутати сільських і селищних рад.

Традиційно вагоме представництво отримали парламентські партії. За їх поданням один кандидат включався до складу ДВК обов’язково, ще один кандидат міг бути включений в результаті жеребкування (або також автоматично у випадку, якщо дозволяла кількість вакантних місць у комісіях). Крім того, можливість на включення до складу ДВК своїх представників мали кандидати в міські , сільські та селищні голови, висунуті партіями, зокрема й кандидати від парламентських фракцій.

Таким чином, сукупно найбільше представництво в ДВК області отримали представники «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» (11%), ВО «Батьківщина», «Народного Фронту» і «Опозиційного блоку» – по 9%, Радикальної партії Олега Ляшка – 7%, та «Об’єднання «Самопоміч» – 4%. Нагадаємо, що напередодні виборів було оголошено про спільну участь у виборах партій «БПП «Солідарність» і «Народний Фронт» у складі списків першої партії.

Також по 4% (сумарно, партія і кандидати на посади міських голів) отримали партіі «Відродження», «Наш край» і «Соціалісти» – по 3%.

УИК область

В обласному центрі ситуація виглядає дещо інакше.

Тут право подачі кандидатур на включення до складу ДВК мали партії, які зареєстрували кандидатів до міської та обласної ради; партії, фракції яких зареєстровані у Верховній Раді, а також кандидати на посаду Одеського міського голови – як висунуті партіями, так і самовисуванці.

У підсумку майже половину місць у ДВК Одеси (42%) займають представники кандидатів-самовисуванців у мери. Нагадаємо, що всього за пост Одеського міського голови бореться 42 кандидати, з них висунуті партіями тільки 8.

КВУ звертає увагу, що, у зв’язку з аномально великою кількістю кандидатів-самовисуванців на посаду Одеського міського голови, а також ряду політичних партій, що не проявляють активності і не відомі широкому загалу, є підстави вважати, що в даному випадку має місце використання так званих «технічних» кандидатів. Реєстрація таких кандидатів необхідна впливовим кандидатам для забезпечення у складу дільничних виборчих комісій максимальної кількості лояльних до них членів ДВК.

Представники партії «БПП «Солідарність» займають у ДВК міста 8% (сумарно кандидат у мери від «БПП «Солідарність» і партія), по 7% – «Об’єднання «Самопоміч» і «Опозиційний блок», 6% – Радикальна партія Олега Ляшка та ВО «Батьківщина». Представництво партій «Наш край», «Соціалісти», «Народний Фронт» забезпечено 5% членів ДВК міста, по 3% – у представників партії «Відродження» і Української морської партії Сергія Ківалова (сумарно – представники кандидатів на посаду міського голови і представники партій).

Партія Одеського міського голови сумарно з членами комісій, що представляють кандидата Геннадія Труханова та партію «Довіряй ділам», має в ДВК Одеси всього 2%.

Ще 1% – представники інших партій, що зареєстрували своїх кандидатів на посаду Одеського міського голови, а також інших партій, що зареєстрували кандидатів у багатомандатних округах (вибори до міської та обласної рад).

УИК город


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

ГО "Життя" звертається до депутатів: не допустити акцизної преференції для тютюнових виробів для нагрівання

Стартував безоплатний онлайн-курс від ДСНС про підготовку до блекаутів

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду: дороговкази комплексного дослідження у громадах Івано-Франківщини

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді