В Одеській області необхідно посилити діяльність із захисту прав людини

У 2015 році юридичною приймальнею Одеської організації Комітету виборців України була надана безоплатна правова допомога понад 1300 клієнтам, більша частина з яких – малозабезпечені верстви ...

33
В Одеській області необхідно посилити діяльність із захисту прав людини

У 2015 році юридичною приймальнею Одеської організації Комітету виборців України була надана безоплатна правова допомога понад 1300 клієнтам, більша частина з яких – малозабезпечені верстви населення, а також жертви порушень прав людини. З метою здійснення системного вирішення виявлених проблем організацією було ідентифіковано понад 20 стратегічних судових справ, які спільно з партнерами просуваються в Європейському суді з прав людини і в структурах ООН. Загальне зниження добробуту мешканців, а також зростаюча кількість правових проблем вимагають посилення діяльності щодо захисту прав людини, зокрема і в Одеському регіоні. Про це розповіли представники Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» на прес-конференції, яка відбулася 29 грудня в м. Одесі.

У 2013-2015 роках юридична приймальня Одеської обласної організації Комітету виборців України активно включилася в роботу мережі правових приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини, що значно посилило її потенціал у сфері захисту прав людини. Упродовж 2015 року в організації безкоштовну правову допомогу та захист отримали понад 1300 клієнтів. Крім усних і письмових правових консультацій, які отримали близько 83% тих, хто звернулися, у 20% юристами приймальні надано допомогу у підготовці різноманітних звернень до органів влади та інші організації, у 15% – підготовці позовних заяв, апеляційних та касаційних скарг та інших судових процесуальних документів. Завдяки ресурсам і підтримці фонду стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини, організація має можливість надати правовий та інформаційний супровід стратегічним справам, пов’язаним з порушенням прав людини. Наразі 16 стратегічних справ, пов’язаних з порушенням прав людини в Одеській області, підтримуються юристами переважно в міжнародних інстанціях – Європейському суді з прав людини та структурах ООН.

Юристи організації також здійснюють документування порушень прав людини, пов’язаних з конфліктом на Донбасі. Суть ініціативи полягає в тому, щоб зафіксувати будь-які порушення прав на життя, на свободу від катувань, майнових прав тощо. Опитування проводиться за спеціально розробленими анкетами. Респондентами виступають чотири групи осіб: внутрішньо переміщені особи (ВПО); особи, які перебували в заручниках (полоні); особи, які отримали поранення; рідні і знайомі осіб, які загинули, зниклих без вісті. На даний момент задокументовано понад 10 таких випадків. Варто відзначити, що таке документування порушень прав людини є надзвичайно важливим кроком для здійснення правосуддя в національних та міжнародних інстанціях у майбутньому.

Безсумнівно, у 2016 році юридична приймальня Одеської обласної організації Комітету виборців України продовжить активну роботу в усіх напрямках надання правової допомоги та захисту прав людини.

Для ефективної роботи з попередження порушень та захисту прав людини необхідне об’єднання зусиль усіх зацікавлених суб’єктів, як представників неурядових організацій та правозахисників, так і державних і муніципальних органів. Зараз подібна комунікація активно здійснюється між Одеською організацією Комітету виборців України, КУ Одеської міської ради «Правова допомога», підрозділами Головного територіального управління юстиції в Одеській області та центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, іншими державними та недержавними організаціями. Поки що спільна робота здійснюється на рівні переспрямування клієнтів і організації спільних заходів, але на 2016 рік запланована більш системна діяльність. Йдеться про розробку та використання загальних стандартів роботи, посилення потенціалу суб’єктів надання правової допомоги, ефективне інформуванні мешканців Одеси та області про можливість отримати кваліфіковану безкоштовну правову допомогу. Крім цього, значно будуть активізовані зусилля щодо формування довіри і позитивного іміджу безоплатної правової допомоги, оскільки у суспільстві ще зберігається досить потужний стереотип про те, що безкоштовна допомога не може бути якісною.

Юридична приймальня Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» знаходиться в офісі організації за адресою: м. Одеса, вул. Садиковська, 25. Попередній запис на прийом за тел.: (048) 716-46-83.

Діяльність приймальні здійснюється в рамках ініціативи Української Гельсінської Спілки з прав людини, за фінансової підтримки Уряду Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку (SIDA) та Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), програму «Права людини понад усе» (Human Rights First).


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я