В Офісі Президента презентували ідею Національного альянсу волонтерів

В Офісі Президента України відбулася зустріч, присвячена презентації ідеї Національного альянсу волонтерів (НАВ) при Президентові України.У зустрічі взяли участь представники волонтерського руху зі ...

волонтер
В Офісі Президента презентували ідею Національного альянсу волонтерів

В Офісі Президента України відбулася зустріч, присвячена презентації ідеї Національного альянсу волонтерів (НАВ) при Президентові України.

У зустрічі взяли участь представники волонтерського руху зі всієї України, зокрема військові волонтери, волонтери, які опікуються проблемами дітей-сиріт, дітей з інвалідністю, самотніх літніх людей, освітніми та екологічними питаннями тощо.

Заступник керівника Офісу Президента Анна Коваленко зазначила, що Офіс готовий працювати з волонтерами.

«Ми налаштовані продуктивно та системно працювати над вирішенням питань. Раді, що ви погодилися брати участь у цій комунікаційній платформі», – сказала Анна Коваленко.

Радник заступника керівника Офісу Президента Максим Кречетов наголосив, що НАВ складатиметься з багатьох секцій – за напрямами діяльності.

«Кожна секція займатиметься своїми справами та запрошуватиме на цей майданчик для співпраці представників центральних органів влади, народних депутатів і всіх, від кого залежить розв’язання тієї чи іншої проблеми», – сказав Максим Кречетов.

Координатором НАВ обрано волонтера Наталію Пушкарьову, секретарем – волонтера-парамедика Ольгу Башей.

Наталія Пушкарьова окреслила основні проблеми, з якими стикаються волонтери. Зокрема, це відсутність єдиної системи інформаційного обміну щодо ситуацій, які потребують волонтерської допомоги, рамкове законодавство, що не підкріплене нормативно-правовими актами належним чином.

«Інколи законодавство навіть перешкоджає волонтерам у здійсненні їхньої діяльності», – наголосила Наталія Пушкарьова.

Крім того, відсутня координація між волонтерами, залученими до вирішення одних і тих же завдань.

«Також проблемою є інертність державних органів різного рівня та саботаж з боку окремих чиновників, фізичне, емоційне та психологічне вигорання волонтерів і багато інших негативних моментів, з якими кожного дня стикаються волонтери. Але головна проблема – це відсутність координації між органами влади та волонтерськими громадськими організаціями», – зазначила координатор НАВ. 

Наталія Пушкарьова навела приклад діяльності волонтерського руху у США та в країнах Євросоюзу.

«Ці країни мають можливість перекладати деякі економічні питання на волонтерську спільноту, на меценатів. Волонтерство відіграє важливу роль локомотива позитивних суспільних змін у багатьох розвинених країнах», – зазначила вона.

Більше інформації на сайті Президента

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

На Закарпатті триває адвокаційний проєкт з підвищення обізнаності прав серед ВПО

В Україні розпочинається програма відновлення і підтримки жінок від ГО «Так Штаб»

Планування розвитку Зазим’я: від соціального захисту до економічного зростання

Молодь України зібралася на Рівненщині для участі у всеукраїнському тренінгу «Лідерська академія»

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР