В Тернополі для переселенців працює група психологічної допомоги
У вересні-грудні на базі нашої організації функціонує група психологічної підтримки для внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій населення у Тернопільській області.Протягом цього ...
Додано:
Максим Данильченко
У вересні-грудні на базі нашої організації функціонує група психологічної підтримки для внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій населення у Тернопільській області.
Протягом цього періоду десятки людей змогли отримати психологічну допомогу онлайн та взяти участь в офлайн групових заняттях. На цих зустрічах кваліфіковані психологи допомагають знизити психологічне навантаження та зменшити негативні наслідки вимушеного переміщення.
“Під час наших зустрічей ми розуміємо що ми не одні такі, проблеми часто схожі. Разом ми можемо краще зрозуміти, як покращити свій психологічний стан та допомогти кожний кожному з адаптацію у приймаючій громаді. Люди приходять до психолога за підтримкою та опорою”, – розповіла переселенка Ольга, учасниця заходів.
Учасники заходів роблять різні вправи, які направленні на покращення їх психоемоційного стану.
“На першому занятті мені було трохи важко, бо всі ми згадували пережиті події в цьому році. Але, потім ти розумієш, що навіть дихальні вправи, зарядки або спілкування з іншими людьми можуть зробити тебе трохи щасливішим та шукати більше позитивних моментів у житті”, – додала пані Ольга.
Одними з найбільш поширених запитів були: як подолати стрес та прояви депресії, де і як знайти сили для боротьби з втомою, після переміщення, адаптація дітей на новому місці тощо.
“Наші заходи та консультації допомагають знизити рівень стресу. Стрес дуже негативно впливає на організм людини. Для багатьох необхідна мінімум 3-4 психологічних консультацій. Часто переміщеним особам складно сприйняти реальність, коли твоє життя різко змінюється. Людина хоче, щоб все повернулося як було. Такі консультації допомагають переміщеним особам краще адаптуватися до нових умов. Деякі учасники консультації вже планують залишитися в Тернополі навіть після деокупації наших територій. Багатьом я раджу продовжити звертатися за психологічною допомогою. Зараз вже існує багато різних програм психологічної допомоги від міжнародних та українських організацій”, – розповіла Анна, кризовий психолог, яка також є переселенкою.
Куди можна звернутися за психологічною допомогою?
Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що в Україні працює «гаряча лінія», спеціалісти якої допомагають українцям підтримати психічне здоров’я в умовах постійного стресу й емоційної напруги, спричинених війною.
«Гаряча лінія» за номером 0-800-100-102 працює щодня з 10:00 до 20:00. Дзвінки з України є безоплатними. Консультації надають фахові психологи з багаторічним досвідом, які попередньо пройшли спеціальну підготовку для роботи зі складними кризовими ситуаціями. Лінія працює у двох форматах: через аудіо- та відеозв’язок. Для отримання відеосеансу особа, яка звернулася по допомогу, має повідомити про своє бажання оператору лінії.
За цим посиланням ви можете ознайомитися з додатковими ресурсами з надання безкоштовної психологічної допомоги різними урядовими та неурядовими організаціями.
Психологічна допомога надається в рамках проєкту «Нові мешканці Тернополя» – шлях від міграції до стабільного розвитку, який впроваджується ГО Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії за підтримки Governmemt of Canada та Black Sea Trust for Regional Cooperation, a The German Marshall Fund of the United States.