В Тернополі розглянули особливості європейської інтеграції
Чи багато у Вас друзів або рідних які виїхали до країн ЄС? Або можливо вже хтось повернувся?Зараз люди масово дізнаються відмінності у банківський або медичній нашій та європейських систем, наскільки ...
Додано:
Максим Данильченко
Чи багато у Вас друзів або рідних які виїхали до країн ЄС? Або можливо вже хтось повернувся?
Зараз люди масово дізнаються відмінності у банківський або медичній нашій та європейських систем, наскільки складно зняти звичайну країну десь в Голландії (просто багато різних вимог до орендодавців) тощо.
18 жовтня у Тернополі (вул. Текстильна, 28) активні громадяни займалися євро просвітою в під час тренінгу «ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ».
Тренер заходу Олена Ніжельська, Кризовий медіа центр «Сіверський Донець», переселенець з Сєвєродонецька (Луганська область), яка зараз проживає в м. Дніпро.
В рамках заходу були розглянуті наступні питання:
- правова та інституційна система Європейського союзу
- основні етапи європейської інтеграції. Єдиний економічний та валютний союз
- простір свободи, безпеки та справедливості Європейського Союзу
- органи та інститути Європейського Союзу: їх склад, повноваження та порядок функціонування
- Україна та політика європейської інтеграції
- від угоди про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС до угоди про асоціацію між Україною та ЄС
- імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
«Важливим висновком проведеного тренінгу стало усвідомлення учасниками того, що Україна має пройти відповідний шлях до того, щоб відповідати критеріям прийнятності. І це, в першу чергу потрібно, саме українцям. Зокрема учасники тренінгу жваво обговорювали такі аспекти як зниження рівня корупції, незалежність судової гілки влади та відповідальність кожного громадянина країни за її сьогодення та майбутнє», – наголосила Олена Славівна.
Учасники зазначали, що вимушений переїзд до Європейських країн продемонстрував, що Україні є що принести до Європейського співтовариства. Процеси диджиталізації, реформована система надання медичних послуг, клієнтоорієнтовані практики надання адміністративних та соціальних послуг – це ті особливості, якими може пишатися Україна.
«Побудову Європи треба проводити окрім законодавчих рішень, ще і з виховання особистості. Виховання європейця в собі – це той шлях, який гарантує Україні успішне європейське майбутнє», – зауважив Максим, ВПО з м. Рубіжне.
Також пролунала думка про те, що в інтеграційних процесах держава, в першу чергу, має дбати про свої національні інтереси, які мають приносити відчутну користь кожному громадянину нашої країни.
Захід проводився в рамках проєкту «Нові мешканці Тернополя» – шлях від міграції до стабільного розвитку, який впроваджується ГО Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії за підтримки Goverment of Canada та Black Sea Trust for Regional Cooperation, a Project of the The German Marshall Fund of the United States.