В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Наприкінці листопада на Всеукраїнському форумі «Об'єднані світлом» відбулася знакова подія для молодіжної роботи в Україні — презентація посібника «Молодіжні центри: погляд всередину». Цей практичний ...

Image 01
В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Наприкінці листопада на Всеукраїнському форумі «Об’єднані світлом» відбулася знакова подія для молодіжної роботи в Україні — презентація посібника «Молодіжні центри: погляд всередину». Цей практичний інструмент створено за ініціативи програми USAID «Мріємо та діємо», яка виконується IREX, спільно з громадською організацією «Молодіжна платформа».

Посібник є унікальним ресурсом, який можна назвати своєрідною енциклопедією для молодіжних центрів. У ньому зібрано знання, досвід і найкращі практики роботи центрів з усієї країни. Це не просто довідник — це комплексний інструмент, який допомагає орієнтуватися в ключових аспектах функціонування таких просторів. І якщо раніше розроблені Стандарти молодіжних центрів, розроблених в межах програми, відповідають на питання «Що?», цей документ розкриває питання «Як?»

«Ідея створити посібник виникла ще на початку нашої діяльності в межах програми «Мріємо та діємо». За більш ніж 4 роки ми працювали з понад 30 молодіжними центрами по всій країні, допомагаючи їм покращувати якість послуг і розвивати інфраструктуру. Наш досвід став основою для цього посібника. Тут зібрано лише те, що дійсно працює на практиці», — розповідає Марина Зінковська, менеджерка напряму «Молодіжні центри» програми USAID «Мріємо та діємо», IREX.

Image 03

Виступ Юлії Ткачук, директорки програми USAID “Мріємо та діємо”, IREX, перед презентацією посібника

Створюючи посібник, автори прагнули максимально адаптувати його до українських реалій. Захарій Ткачук, виконавчий директор ГО «Молодіжна платформа» пояснює: «Часто читаючи книжки наших колег із-за кордону щодо молодіжних центрів ми відчували, що бракує контексту й наших українських реалій. Мова йде про культуру, правове поле й навіть певні закономірності. Для нас це було також важливо — бути корисними для реальних молодіжних центрів у полях. Відійти від «ідеального» молодіжного центру з іншої країни.»

Документ створено для молодіжних працівників, незалежно від їхнього рівня досвіду. Він буде корисним як тим, хто прагне вдосконалити роботу вже існуючого центру, так і тим, хто лише починає свій шлях у цій сфері. Окрім цього, ресурс стане в нагоді представникам органів місцевого самоврядування, які займаються реалізацією молодіжної політики на місцевому рівні.

Image 02

Відвідувачі та відвідувачки Форуму молодіжної роботи “Об’єднані світлом”

«Окремо хочеться відзначити структуру посібника. Він поділений на тематичні модулі, кожен з яких є самодостатнім і доступним для окремого опрацювання. Це дає можливість читачам та читачкам швидко знайти потрібну інформацію без потреби перечитувати весь документ», – розповідає Марина Зиньковська

Посібник охоплює широкий спектр тем, зокрема організаційно-правові аспекти роботи центру, операційну роботу молодіжного центру (планування діяльності, визначення цільової аудиторії, волонтерство, комунікаційна робота, моніторинг та оцінка), послуги молодіжного центру. За допомогою цього посібника читачі та читачки зможуть дізнатися, як організувати заходи, що сприятимуть активній участі молоді, як ефективно залучати ресурси і забезпечувати сталість діяльності центру. Кожен розділ наповнений реальними прикладами, практичними рекомендаціями та дієвими порадами, які базуються на успішному досвіді молодіжних центрів України.

Image 01

Захарій Ткачук презентує посібник на Форумі молодіжної роботи “Об’єднані світлом”

Модулі посібника написані простою і зрозумілою мовою. Як зазначає Захарій Ткачук: «Ми прагнули, щоб посібник не був замудрений. Молодіжні центри не завжди створюють юристи, діловоди чи державні службовці. Важливо, щоб текст був зрозумілий для широкого кола читачів й віддзеркалював стиль мови та життя наших цільових аудиторій».

Автори посібника сподіваються, що цей універсальний і простий у використанні документ стане надійним супутником у створенні або вдосконаленні молодіжних центрів. Усі бажаючі вже можуть завантажити посібник на лендінгу програми USAID «Мріємо та діємо».

«Це більше ніж просто книга, це путівник, який допоможе створювати простори, де молодь відчуватиме себе почутою, підтриманою та натхненною», — підсумовує Марина Зінковська.

***

Посібник створено IREX та ГО «Молодіжна платформа» в межах програми «Мріємо та діємо», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Програма USAID «Мріємо та діємо» підтримує молодіжні інновації та підприємництво, сприяє активній участі молоді у прийнятті рішень та залученню молоді до вирішення проблем на національному та місцевому рівнях.  Створюючи сприятливе середовище та відновлюючи доступ до формальних і неформальних освітніх можливостей, програма підсилює молодь на шляху реалізації мрій, ідей та дій спрямованих на демократичне та європейське майбутнє України. 

Сторінки програми в соцмережах: Facebook та Instagram


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася нова система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи