В Україні розпочалася кампанія проти насильства над жінками

Вона також закликає ратифікувати Стамбульську конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству і боротьбу з цими явищами. За підтримки офісу Ради Європи в ...

14595640_1140127152731034_5454387677831140523_n
В Україні розпочалася кампанія проти насильства над жінками

Вона також закликає ратифікувати Стамбульську конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству і боротьбу з цими явищами. За підтримки офісу Ради Європи в Україні виготовили три тематичні відео-ролики. Для них використовували підхід “He for she” – коли самі чоловіки розповідають, що насильство над жінками є неприпустимим.

В процесі запису роликів взяли участь політки, військові і патрульні. Про це під час презентації роликів в українському кризовому медіа-центрі повідомила Катерина Левченко, президент ГО «Страда-Ла Україна». «Ми будемо знімати ще відео, адже нам хотілося б долучити ще відомих людей, які формують думку населення, що насильство в сім’ї не може толеруватися, а навпаки – до нього слід ставитися, як до негативного явища», – пояснила пані Левченко.

За статистикою, за останні 9 місяців на гарячу лінію звернулося 29000 жінок, ще 15 000 таких звернень зафіксувала Національна поліція. 

Мортен Ернеберг, голова офісу Ради Європи в Україні, зазначив, що Україні зараз потрібно ратифікувати Стамбульську конвенцію.

За словами Андрія Праведника, в.о. директора департаменту міжнародних організацій МЗС України, Україна підписала конвенцію ще в 2011 році. Зараз необхідні документи для ратифікації знаходяться в Адміністрації Президента України, вже скоро їх повинні внести на розгляд в парламент. «Важливо співпрацювати не тільки міністерствами і відомствами, а й з громадянським суспільством, щоб ми донесли необхідність ратифікації конвенції, а також прийняття внутрішніх актів, які б зробили її прийняття», – зазначив дипломат.

DSC_1758-860x645.jpg.pagespeed.ce.r_2CLZkT5H

Наталя Собкалова, представник Міністерства соціальної політики України, додала, що на розгляді Верховної Ради знаходиться також і законопроект 4259 про запобігання та протидію домашньому насильству.

Олександр Злігостев, майор, помічник головного оперативного чергового штабу сектору Збройних сил України, зазначив, що з початком конфлікту збільшився відсоток насильства над жінками, в тому числі в сім’ях. «Ми з колегами військовослужбовцями приєдналися до кампанії, щоб показати, що військові проти домашнього насильства», – пояснив він

В рамках кампанії підготовлено серію відео роликів, в яких чоловіки виступили проти насильства та за ратифікацію конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.
Українські політики, військові та поліцейські говорять про неприпустимість застосування сили для вирішення сімейних конфліктів та наголошують про значення конвенції для боротьби із цим явищем.

Українські політики виступили проти домашнього насильства

 

Українські військові виступили проти насильства

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я