В Україні стартувала розробка Карти професій в енергетиці

Сфера енергетики є важливою складовою економічного розвитку України. У 2018 р. внесок галузей енергетики у національний ВВП становив більш як 9%, а 76% населення задоволенні якістю надання ...

карта професій
В Україні стартувала розробка Карти професій в енергетиці

Сфера енергетики є важливою складовою економічного розвитку України. У 2018 р. внесок галузей енергетики у національний ВВП становив більш як 9%, а 76% населення задоволенні якістю надання енергетичних послуг. Такий потенціал передбачає залучення кваліфікованих спеціалістів/ок та формування інтересу до сфери серед молоді, особливо у дівчат. Дослідження “Жінки та чоловіки в енергетичній сфері” визначає бар’єри, що стримують можливості жінок в енергетиці. До них відносяться брак працівниць з освітньою підготовкою у STEM-зорієнтованих галузях, а також вплив ґендерних ролей, культурних і соціальних норм. Всього в енергетичній сфері України працює 20-25% жінок.

CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” в партнерстві з USAID Проєктом енергетичної безпеки почали розробку Карти професій в енергетичній сфері. ЇЇ мета — допомогти школярам/кам та студентам/кам зрозуміти різноманіття професій, важливі навички та кар’єрний шлях зі школи до реалізації в обраній галузі. Ініціатива реалізується в рамках проєкту “Дівчата в енергетиці”.

Марина Саприкіна, керівниця Центр “Розвиток КСВ”: “Експерти вважають, що система освіти обмежує досвід дівчат до енергетичних спеціальностей. Завдяки карті професій, ми навпаки хочемо розширити можливості для дівчат і хлопців, продемонструвати привабливість та особливості професій у сфері енергетики на прикладі реальних історій фахівців/чинь.“

Юлія Галустян, експертка з гендерних питань USAID Проєкт енергетичної безпеки: “В секторі енергетики дійсно існують перешкоди для забезпечення ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Розподіл на «жіночі» на «чоловічі» професії інколи вже починається під час навчання у початковій та середній школах, де дівчат не спонукають до зацікавленості у точних науках, що, таким чином, веде до низької участі дівчат у навчанні за інженерними програмами в університетах або політехнічних інститутах. Для створення ефективного кадрового резерву, який забезпечує більшу представленість різних ґендерних та соціальних груп в енергетичному секторі, підтримка дівчат на їхньому шляху розвитку, починаючи з ранньої освіти у сфері точних наук, та продовжуючи з працевлаштуванням та кар’єрним ростом, є вкрай важливою і необхідною. Тому, розробка Карти професій в енергетиці в межах реалізації проєкту Центром «Розвиток КСВ» сприятиме візуалізації галузі енергетики як привабливої, перспективної та конкурентоспроможної для дівчат”.

Партнерами Карти професій в енергетичній сфері стали провідні українські енергетичні компанії: ДТЕК, Прикарпаттяобленерго, Укргідроенерго, Енергоатом, Львівобленерго.

Проєкт передбачає створення інформаційного буклета про професії та кар’єру в енергетичному секторі. В основі буклету лежатимуть практичні поради та матеріали від провідних українських компаній, а що найцікавіше – реальні історії фахівців, що побудували кар’єру в енергетиці.

Також на основі буклету будуть розроблені методичні матеріали для вчителів та серія інтерактивних уроків для учнів та учениць з 5 по 10 клас.  Після публікації буклет можна безкоштовно завантажувати та використовувати в рамках навчальних програм. 

Контактна інформація:

Чайка Дар’я, менеджерка з комунікацій Центр “Розвиток КСВ”, [email protected] 

Анна Пихтіна, менеджерка з соціальних медіа та заходів USAID Проєкту енергетичної безпеки, [email protected] 

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я