В Україні відкривається перший комплексний Центр адаптації ветеранів АТО «Поруч»

У Краматорську відкривається центр соціальної адаптації ветеранів АТО та їх родин «Поруч». Метою Центру є надання повного комплексу допомоги ветеранам за трьома напрямами: ветеран-самодопомога, ...

Додано:
13 san

Poruch_1
В Україні відкривається перший комплексний Центр адаптації ветеранів АТО «Поруч»

У Краматорську відкривається центр соціальної адаптації ветеранів АТО та їх родин «Поруч». Метою Центру є надання повного комплексу допомоги ветеранам за трьома напрямами: ветеран-самодопомога, ветеран-сім’я та ветеран-громада.

У своїй роботі Центр «Поруч» базується на успішних практиках закордонних та вітчизняних підходів адаптації військовослужбовців до мирного життя.

На думку організаторки проекту «Поруч», голови  ГО «Studena» Анастасії  Мельниченко, підхід до роботи з ветеранами АТО має бути комплексним, тоді це є ефективним та дає позитивний результат: «У рамках нашого попереднього проекту «Без броні» ми проаналізували 1090 ініціатив допомоги військовим після АТО по всій Україні. Є багато справді хороших, але мало таких, які надають комплексний пакет послуг з психосоціальної адаптації ветеранів. А тому ми вирішили створити центр, де взаємодія з ветераном буде здійснюватися на особистісному, сімейному і громадському рівнях. І де буде здійснюватися і психологічний, і юридичний, і соціальний супровід».

Poruch_2

Одним з чи не найважливіших напрямів є «ветеран-самодопомога» – діяльність, спрямована на зниження наслідків пережитих травмуючих подій та пришвидшення посттравматичного зцілення та внутрішньо-психологічної адаптації.

Оскільки після війни зв’язки ветеранів з родиною можуть ослабнути, робота для поліпшення стосунків військових з родинами є важливою для їх психосоціальної адаптації. Тож ще одним з напрямів діяльності «Поруч» є «ветеран-сім’я», а саме заходи, які сприяють покращенню взаєморозуміння ветеранів і їх сімей, відновлення довіри та покращення стосунків з рідними.

Ще одна важлива ланка у процесі адаптації – це побудова стосунків ветеранів у суспільстві. Напрям «ветеран-громада» сприяє інтеграції ветеранів АТО в соціум, у якому вони перебувають, а також формує їх активну життєву позицію. Окрім трьох вже зазначених напрямів допомоги, ветерани можуть отримати в Центрі соціальної адаптації ветеранів АТО та їх родин «Поруч» консультації та допомогу в юридичних питаннях, питаннях професійної перекваліфікації та подальшого працевлаштування та багатьох інших.


 

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я