В Україні відкриваються чотири офлайн-хаби для жінок-підприємиць UWE HUB

Центр “Розвиток КСВ” оголосив open call для українських громад, які бажають долучитися до створення мережі локальних офлайн-хабів для жінок-підприємиць Ukrainian Women Entepreneurs Hub (UWE Hub). ...

Додано:
Valeriia Pustovit

жінки
В Україні відкриваються чотири офлайн-хаби для жінок-підприємиць UWE HUB

Центр “Розвиток КСВ” оголосив open call для українських громад, які бажають долучитися до створення мережі локальних офлайн-хабів для жінок-підприємиць Ukrainian Women Entepreneurs Hub (UWE Hub). Після декількох етапів відбору було обрано чотири громади, в яких вже навесні 2023 будуть створені перші офлайн хаби для жінок-підприємиць. Партнер ініціативи – GlobalGiving. Партнери навчальної програми з підприємництва – Посольство Королівства Нідерланди в Україні та глобальний рух Buzz Women.   

Офлайн UWE Hub –  це простір розвитку та навчання, обміну досвідом і нетворкінгу, пошуку шляхів зростання для жінок, зацікавлених у розвитку власної справи. Також – це дружній до діток простір з інтерактивною залою. Ідея відкриття жіночих хабів виникла з сильного бажання об’єднати та підтримати українських жінок-підприємиць по Україні та світу і створити мережу відповідального жіночого бізнесу, що впливає на життя міста і країни.

Знімок екрана 2023-03-07 о 16.04.08

“Жіноче економічне уповноваження та підприємництво – це фундамент, на якому розвиватиметься економіка України як зараз, так і в процесі відбудови. Саме тому і виникла ідея Програми UWE Hub – як відповідь на війну та потребу допомоги жінкам, які стали переселенками або біженками. За цей рік ми плануємо навчити 10 000 жінок підприємництву та відкрити 7 хабів в Україні, та ведемо перемовини за кордоном”, – Марина Саприкіна, голова правління ГО Центр “Розвиток КСВ”, засновниця Програми UWE Hub. 

На Конкурс по відкриттю UWE Hub офлайн було подано 124 заявки, з яких за результатами відбору та інтерв’ю було обрано 4 громади: Бровари (Київська обл.), смт Гоща  (Рівненська обл.), Івано-Франківськ та Чернівці. 

“Гощанська громада налічує понад 10500 повнолітніх жінок, з яких зареєстрованих жінок-підприємиць лише 105, або ж 1% від загальної кількості.Частина жінок, особливо з сільської місцевості потребують якісних знань щодо монетизації улюбленої справи, а жінки, що вже зареєструвалися як ФОП зіштовхнулися з викликами масштабування бізнесу, через відсутність знань щодо ключових інструментів. Нам важливо об’єднати таких жінок у спільноту, показати можливості та створити умови, що забезпечать їхній підприємницький розвиток”, – говорять Анастасія Табекова, керуюча справами виконавчого комітету Гощанської селищної ради та Наталія Калька, директорка КЗ “Гощанський центр позашкільної освіти” Гощанської селищної ради.

“На початок 2023 року, у Броварській громаді налічувалося 19% жінок-підприємиць. Ми плануємо збільшити цей показник. Жіноче підприємництво значно підсилює стабільність української економіки, тому виникла потреба об’єднати та надавати підтримку жінкам-підприємницям і жінкам, які планують створити власний бізнес. Сподіваємося, що відкриття офлайн хабу допоможе нам досягнути поставлених цілей”, – ділиться своїми планами Тетяна Поліщук, керівниця управління виконавчого комітету управління економіки та інвестицій Броварської міської ради Броварського району Київської області.

Наша громада має спільний орієнтир з UWE Hub – розвиток жіночого підприємництва. І я переконаний, що створення офлайн хабу в Чернівцях стане чудовим стимулом для розвитку жіночої бізнес-спільноти та підтримки мешканок громади, які вже ведуть підприємницьку діяльність, або лише прагнуть започаткувати власну справу. Завдяки відкриттю хабу ми зможемо також ефективно відрефлексувати на запити релокованих підприємиць та жінок ВПО”, – говорить  Бостан Сергій Іванович, директор Департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради

“Станом на кінець лютого, в Івано-Франківській громаді близько 28 000 жінок ВПО. Частина жінок-переселенок змушені перекваліфіковуватись через відсутність звичних для них професій в громаді. Наше завдання залишити їх в Україні, допомогти реалізуватися та спрямувати потенціал кожної на посилення й перемогу. Створення UWE HUB допоможе познайомити та об’єднати жінок і підтримати тиловий фронт”  – говорить Вершиніна Мар‘яна, Голова ГО «Мами Прикарпаття», депутатка та підприємиця.

Серед активностей, які проводитимуть офлайн хаби, будуть:  – ексклюзивна тренінгова програма з підприємництва UWE Hub, робота з менторами, психологічна підтримка, воркшопи, відкриті події та нетворкінг. Жінки, які мають дітей, зможуть залишити своїх діток в дитячій кімнаті хабу під час навчання. Окремо, UWE Hub має плани навчати жінок і в містах та селищах, які розташовані поруч, в тому числі й в сільській місцевості. 

UWE_hub (Ukrainian Women Entrepreneurs Hub) – це спільнота свідомих підприємиць, які зацікавлені у розвитку власної справи, і стейкхолдерів, які готові підтримувати бізнеси жінок. Програма UWE Hub започаткована у серпні 2022 році Центром “Розвиток КСВ” в рамках Програми «Мріємо та діємо». Створення та розбудова мережі офлайн-хабів для жінок-підприємиць в Україні реалізується за фінансової підтримки Global Giving


Тематика публікації:                                

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я