В Україні вперше випустили цикл відеоподкастів про життєпис Тараса Шевченка

Запущено цикл відеоподкастів «Тарас бентежний», присвячений 210-му ювілейному року від дня народження поета. У ньому автори творчо й детально розповідають про життєпис Тараса Шевченка від Моринців до ...

Додано:
Ipcg

hq720
В Україні вперше випустили цикл відеоподкастів про життєпис Тараса Шевченка

Запущено цикл відеоподкастів «Тарас бентежний», присвячений 210-му ювілейному року від дня народження поета. У ньому автори творчо й детально розповідають про життєпис Тараса Шевченка від Моринців до Чернечої гори у Каневі. 

Тарас Шевченко

Відеоподкасти зняті у стилістиці телевізійного серіалу про приватне життя видатних українців “Гра долі”, який виходить на екрани з 2005 року. Ведучими подкастів стали відома українська телеведуча Наталка Сопіт та автор-режисер Василь Вітер. Автори анонсували 28 глав про Тараса Шевченка, які виходитимуть впродовж жовтня – листопада. Перші 14 відео вже доступні для перегляду на YouTube-каналі “Гра долі” за посиланням.

Як зазначають автори, Шевченка часто сприймають як застиглу статую чи німий портрет – і  це заважає зрозуміти справжній смисл його життя і його творчості. «Ми прагнули показати постать Шевченка через призму сучасності. Без бронзи і без закам’янілості. Його вірші, його листи, його щоденник і його малюнки. Майже нічого від себе. Шевченка просто треба читати і слухати. Його поезії, прозу, його листи, і спогади сучасників, які були з ним знайомі зблизька. І тоді відкриється його Слово і стане зрозуміла не тільки його поезія і проза, не тільки твори художника, але й все те, що робить його таким сучасним для усіх поколінь українців. Тому що моральний дух і твердість його переконань сьогодні особливо важливі і для тих, хто боронить Україну на фронті, і для тих, хто забезпечує це в тилу»,  – розповіла продюсер студії ВІАТЕЛ Галина Криворчук.

 

Проєкт реалізує Студія ВІАТЕЛ.

Проєкт створений за підтримки Українського культурного фонду. Партнером проєкту виступила ГО “Національна спілка кінематографістів України”.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Суспільне шукає кореспондентів у громадах Чернігівщини, Сумщини та Харківщини — стартувала реєстрація

ГО «Інтерньюз-Україна» створила the Ukrainian Media and Society Fund

Остання березнева добірка вакансій тижня

«Вікно Відновлення» запустило сервіс безплатної взаємодопомоги «Один Одному»

Завершилась серія публічних консультацій щодо Стратегії розвитку Калинівської громади через нові цифрові методики

Як об’єднуватись для вирішення проблем? Волинський Інститут Права провів тренінг для активних жителів