В Україні запустили бот для перевірки бюджетних коштів для боротьби з COVID-19
Чат-бот інформує про витрачені бюджетні кошти, які виділені на боротьбу кожної лікарні з COVID-19.Відтепер перевірити які медичні засоби закупила будь-яка лікарня України можна через чат-бот ...
Додано:
Оля Павлюк
![Чат-бот _Медсестра Іванка_](https://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2020/11/-бот-_Медсестра-Іванка_-e1606295408291-1024x954.png)
Чат-бот інформує про витрачені бюджетні кошти, які виділені на боротьбу кожної лікарні з COVID-19.
Відтепер перевірити які медичні засоби закупила будь-яка лікарня України можна через чат-бот “Медсестра Іванка”. Його запустила громадська організація «Антикорупційний штаб». Мета чат-боту –– допомагати українцям виявляти корупцію в медичних закладах.
“Щодня лікарні витрачають мільйони гривень на медичні товари і послуги для боротьби з COVID-19. Часто ці кошти витрачаються неефективно, або ж хворі не отримують безкоштовне лікування, за яке держава вже заплатила. Тому якщо лікарі стверджують, що в медзакладі немає необхідних ліків чи масок –– кожен може перевірити цю інформацію через чат-бот і поскаржитися на корупцію” –– зазначив виконавчий директор ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик.
«Медсестра Іванка» дає змогу:
– підписатися на будь-яку лікарню, та отримувати оновлення щодо її закупівель;
– залишити скаргу або повідомлення про корупції в медичному закладі;
– переглянути статистику захворюваності у будь-якому куточку України;
– дізнатися про товари, які закуповують лікарні України та їх ціни.
– ознайомитися з іншими діджитал інструментами Штабу.
Чат-бот оновлюється у режимі реального часу, охоплює всю Україну та є повністю безкоштовним.
Перевірити закупівлі своєї лікарні можна за посиланням у Telegram: https://t.me/DoctorIvankaBot та Viber: viber://pa?chatURI=botdoctorivanka.
Довідково: «Антикорупційний штаб» — громадська організація, створена у 2014 році. Вона розробляє цифрові інструменти для контролю прозорості та ефективності роботи органів місцевої влади. Інструмент створено в рамках проєкту «Антикорупційні розслідування закупівель COVID-19 у 4 пілотних регіонах на основі інтерактивної карти», який виконує Антикорупційний штаб завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні