В Україні запустили національні курси тренерів, де навчатимуть фахівців для підготовки прийомних батьків та батьків-вихователів

Уже сформовані  і навчаються перші групи: 49 тренерів - яких  відібрали на конкурсній основі. Курс запустило Міністерство соціальної політики разом із Нацсоцслужбою, Юнісеф та Партнерством “Кожній ...

photo1663578406
В Україні запустили національні курси тренерів, де навчатимуть фахівців для підготовки прийомних батьків та батьків-вихователів

Уже сформовані  і навчаються перші групи: 49 тренерів – яких  відібрали на конкурсній основі. Курс запустило Міністерство соціальної політики разом із Нацсоцслужбою, Юнісеф та Партнерством “Кожній дитині”. Перші, очні заняття – стартували на Львівщині.  

Із початком повномасштабного вторгнення, підготовка прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, усиновлювачів, патронатних вихователів стала особливо актуальною. Так, за даними Національної соціальної сервісної служби, з початку повномасштабного вторгнення, без батьківського піклування з різних причин залишилися понад 3000 дітей.

Уляна Токарєва, заступниця Міністра соціальної політики, наголошує на винятковій важливості цієї програми.

“Раді, що нас підтримали і Дитячий Фонд ООН ЮНІСЕФ, і Партнерство “Кожній дитині”, і багато інших фахівців, які долучалися до розробки, до обговорення цієї програми. Діти не мають виховуватися в інституційних закладах. Тому надзвичайно важливо підготувати максимальну кількість тих дорослих, які готові стати родинами для дітей”.

Майбутніх тренерів будуть навчати зокрема тому, як готувати сім’ї до прийому дитини; як організувати її переміщення; як правильно поводитися у разі психологічної травми; дадуть знання про нормативно-правову базу щодо прав дитини. Навчання відбувається за новою програмою для підготовки кандидатів у сімейні форми виховання, затвердженою Міністерством соціальної політики цього місяця.

“Наша робота з тренерами завжди була довгим шляхом, переважно вона тривала 9 місяців, а то й рік. Це як виносити та народити дитину, а потім ще й пригріти та заколисати. На жаль, в умовах війни часу менше, ми все повинні робити швидше. Тому запланований більш інтенсивний режим роботи”,говорить директорка Партнерства “Кожній дитині” Василина Дибайло. 

307588093_8066109970127870_6601710291293756619_n

“Наше завдання – не просто навчити тренерів, не просто зібрати та організувати групи. Наше завдання і мета – щоб діти були у сім’ях, що вміють підтримати, особливо у такий складний час. Щоб діти відчували себе у безпеці і були щасливі”, зазначила Лариса Пєтушкова,  викладачка курсу і старша експертка Партнерства «Кожній дитині». 

З-поміж перших студентів курсу – проєктна менеджерка міжнародної благодійної організації СОС Дитячі Містечка Україна Світлана Тунтуєва. Каже, скучила за живими тренінгами та зустрічами із колегами, які заохочують до розвитку. І теплим спілкуванням: на фото обирає іграшку для самопрезентації – це одне із завдань тренінгу. 

photo1663585384

“Навчання відбувається у кілька етапів. На першому, в онлайн форматі ми обговорювали тренінг як методику навчання дорослих, навчались використанню онлайн – інструментів, розбирали законодавство щодо прав дитини з акцентом на змінах, викликаних війною. Очний формат – для практичного відпрацювання  окремих тем та вправ”, - розповідає Світлана.

IMG_8698

Підготовка тренерів триватиме три місяці. Вже в грудні навчені фахівці працюватимуть безпосередньо із кандидатами на створення сімейних форм виховання та вестимуть роботу безпосередньо у своїх громадах.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Про «доросле»: «Феміністична майстерня» запускає подкаст про секс-просвіту

Серед найважливіших цінностей для українців під час війни є свобода та безпека – результати дослідження

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня

Участь жінок у місцевому економічному розвитку, заснованому на спадщині. В Івано-Франківську відбулась майстерня-практикум Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»