В українській Вікіпедії — 666 666 статей

З радістю повідомляємо, що 12 грудня в українській Вікіпедії було написано 666 666-ну статтю. Нею стала стаття «Візирні лінії». Візирні лінії (також «прицільна сітка») — це сітка або шкала із тонких ...

вікі
В українській Вікіпедії — 666 666 статей

З радістю повідомляємо, що 12 грудня в українській Вікіпедії було написано 666 666-ну статтю. Нею стала стаття «Візирні лінії». Візирні лінії (також «прицільна сітка») — це сітка або шкала із тонких ліній або волокон, розміщених в окулярі прицільного пристрою, наприклад, в телескопах, оптичних прицілах, мікроскопах тощо.

Відтепер у Вікіпедії понад дві третини мільйона статей. Математично правильно буде говорити, що цю межу перетнула 666 667-а стаття. За підрахунками це стаття «Концентричність», присвячена геометричному явищу, коли кілька об’єктів мають спільний центр або вісь.

Цікаво, що у HTML #666666 — це сірий колір. А у 1776 році у США існувала банкнота з номіналом «2/3 долара».

Точний порядок створення статей вирахувати доволі важко, з кількох причин: статті створюються доволі швидко, новостворена сторінка технічно вважається «статтею» після досягнення певного розміру (а це може статися після її подальших редагувань, а не в момент створення), не вважаються статтями сторінки-перенаправлення та інше. Щодня в українській Вікіпедії створюється близько ста п’ятдесяти статей (показник листопада 2016).

Нагадаємо, що Вікіпедія — це вільна енциклопедія, покликана зібрати знання людства. Її може редагувати будь-хто, у Вікіпедії немає редакторської колегії, а всі її дописувачі — волонтери, що не отримують за це матеріальної вигоди. Щоб відредагувати інформацію до статті, достатньо скористатися кнопкою «Редагувати» угорі сторінки. У листопаді 2016 року Вікіпедію редагувало 2545 користувачів.

За додатковими коментарями звертайтесь:
[email protected]

Джерело: Wikimedia Ukraine


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади