В Запоріжжі громадськість та поліція вирішували проблеми безпритульних тварин

25 жовтня за ініціативи ГО «Запорізька правозахисна група» відбувся круглий стіл на тему “Поліцейська діяльність, орієнтована на громаду в Запоріжжі: проблеми та перспективи розвитку”. Захід об’єднав ...

Додано:
zpg05

IMG_20171025_110751
В Запоріжжі громадськість та поліція вирішували проблеми безпритульних тварин

25 жовтня за ініціативи ГО «Запорізька правозахисна група» відбувся круглий стіл на тему “Поліцейська діяльність, орієнтована на громаду в Запоріжжі: проблеми та перспективи розвитку”. Захід об’єднав в одному місці представників поліції, влади, місцевих мешканців та представників громадських організацій.

Цього разу актуальним стало питання змін до законодавства на підставі  Законопроекту № 7220 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України «щодо запровадження обліку домашніх і безпритульних тварин», поданого до Парламенту 20 жовтня 2017 року.

Нововведеннями передбачається обов’язкова реєстрація господарями своїх домашніх вихованців, заборона розведення домашніх безпородних тварин, продаж тварин буде можлива тільки за письмовою згодою, а за торгівлю з рук тваринами в невстановлених місцях або без ветеринарних документів буде передбачена адміністративна відповідальність, вигул тварин буде дозволено тільки особами, які досягли 18 років, померлих домашніх тварин захоронити можна буде тільки у відведених місцях або шляхом кремації, обов’язковим буде проходження психіатричного огляду та довідки з кінологічного центру про проходження навчання з утримання собак відповідної породи для власників потенційно небезпечних порід, встановлюється адміністративна відповідальність за недотримання санітарних норм при утриманні тварин і використання їх для жебракування. Контроль за дотриманням всіх зазначених нововведень пропонується покласти на поліцію. Наприклад, співробітники поліції мають перевіряти: чи носить домашня тварина нашийник, чи в належних умовах утримується собака, чи не виникло у домашньої тварини “незаконної” вагітності. Крім накладення штрафів, поліція має тимчасово вилучати домашню тварину при порушеннях закону до винесення рішення судом.

- Такі норми законодавства поліції та мешканцям Запоріжжя буде виконати неможливо  через не функціональну місцеву програму поводження з тваринами, що була прийнята депутатами Міськради 26 квітня 2017 року. Даною програмою не передбачено: введення системи реєстрації для виконання вимог законодавства щодо тримання домашніх тварин, будівництво притулку для утримання вилучених поліцією за неналежне утримання тварин, функціонування крематорію для органічних тваринних відходів для законного захоронення померлих тварин, – відмітила член Правління ГО “Запорізька правозахисна група” Юлія Берлінер.

На сьогодні звернення, подане три тижні тому учасниками «круглого столу» до міської ради з метою внесення змін до Програми поводження з тваринами у м. Запоріжжя на період 2017-2022 років, залишається без відповіді та задоволення. Отже, якщо наведені зміни законодавства будуть прийняті Верховною Радою, це буде суттєвим та законодавчо обумовленим важелем впливу на рішення депутатів Запорізької міської ради. Депутатам доведеться в найкоротші строки переглянути та змінити програму, включивши до реалізації необхідні важливі елементи, які були проігноровані.

Окрім цього, учасники круглого столу домовились спільно розробити інформаційно-просвітницькі матеріали з метою підвищення рівня обізнаності населення в питаннях відповідального поводження з тваринами та інших питань безпеки.

Проект «Партнерство заради безпеки в Запоріжжі: спільні дії громадян, поліції та влади» здійснюється ГО «Запорізька правозахисна група» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я