Великоберезнянська громада розпочала розробку стратегії розвитку
23 грудня 2024 року в селищі Великий Березний відбулося установче засідання робочої групи з розробки стратегії розвитку Великоберезнянської селищної територіальної громади до 2027 року з можливістю ...
Додано:
Ірина Куропась
23 грудня 2024 року в селищі Великий Березний відбулося установче засідання робочої групи з розробки стратегії розвитку Великоберезнянської селищної територіальної громади до 2027 року з можливістю продовження до 2034 року. Метою заходу стало формування основи для стратегічного планування, яке сприятиме сталому розвитку громади, залученню інвестицій та поліпшенню якості життя мешканців.
Ця зустріч є частиною проєкту «Стратегічне планування в українських громадах 2.0», який реалізовується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Відкриття засідання та перші кроки
Голова Великоберезнянської громади Богдан Кирлик підкреслив важливість стратегічного планування як інструменту для залучення додаткових фінансів, розвитку місцевої інфраструктури та покращення соціально-економічної ситуації: «Громада не має розвинутої виробничої сфери, але її цінність полягає в наявності природних ресурсів – чистого повітря, води, лісів, які можуть стати основою для нових точок економічного зростання та залучення інвестицій у екологічно дружні галузі економіки, такі як оздоровлення, реабілітація, культура, відпочинок, спорт, дозвілля». Він також представив склад робочої групи, затверджений відповідним розпорядженням.
Наталія Бойко, експертка проєкту «Стратегічне планування в українських громадах 2.0», представила методику розробки стратегії, акцентуючи на необхідності залучення всіх зацікавлених сторін до цього процесу. Вона наголосила, що успішна стратегія повинна враховувати потреби громади, потенціал місцевого бізнесу та ресурси громадянського суспільства.
Консультації та плани
Під час засідання учасники обговорили дорожню карту розробки стратегічних документів. Відповідно до плану, громада завершить розробку стратегії в березні 2025 року, а план заходів для її реалізації – у червні. Остаточне затвердження документів заплановано на серпень 2025 року після проведення громадських обговорень і стратегічної екологічної оцінки.
Члени робочої групи висловили готовність до глибокого аналізу економічного та соціального потенціалу громади. Особливу увагу буде приділено розробці профілю громади, який стане основою для формування стратегічних напрямків.
Важливість стратегічного підходу
Андрій Терент’їв, представник благодійного фонду «Козак Мамай», наголосив, що для отримання інвестицій громади потребують якісних стратегічних документів: «В умовах конкурентної боротьби громад за інвестиції стратегічні планувальні документи підвищують конкурентоспроможність громад залучати додаткове фінансування. Тому Великоберезнянська громада отримала хорошу можливість щодо консультаційного супроводження розробки стратегічних документів від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Це означає не тільки економію бюджетних коштів, але й вищу якість продукту».
Він підкреслив, що підтримка надає Великоберезнянській громаді важливу перевагу – доступ до висококваліфікованих експертів і можливість економії бюджетних коштів.
Засідання завершилося узгодженням перших завдань для робочої групи. Уже найближчим часом буде організовано процес збору даних для профілю громади, а також проведення опитування мешканців і підприємців для виявлення їхніх потреб та очікувань.
Погляд у майбутнє
Богдан Кирлик підсумував: «Ми розуміємо, що успішне майбутнє нашої громади залежить від того, наскільки виважено та відповідально ми підійдемо до процесу стратегічного планування. Наші ресурси – це наша перевага, і ми маємо навчитися їх використовувати максимально ефективно».
Ця публікація була створена Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини в рамках проєкту «Стратегічне планування в українських громадах 2.0» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.