Верховна Рада України прийняла Постанову “Про Меморандум миру та злагоди”

Задля деескалації напруги у суспільстві Верховна Рада України закликає усі сторони конфлікту проcтягнути руки один одному, відмовитися від радикальних дій, ненависті, разом повернутися до спільної ...

Рада
Верховна Рада України прийняла Постанову “Про Меморандум миру та злагоди”

Задля деескалації напруги у суспільстві Верховна Рада України закликає усі сторони конфлікту проcтягнути руки один одному, відмовитися від радикальних дій, ненависті, разом повернутися до спільної роботи по захисту, розвитку та розбудові демократичної, суверенної і єдиної України, у якій вільно та дружньо житимуть люди усіх національностей, політичних переконань і віросповідань.

Проект постанови зареєстровано за №4904.

МЕМОРАНДУМ МИРУ ТА ЗЛАГОДИ

Україна переживає тривожний і водночас доленосний період у своїй новітній історії.

Задля деескалації напруги у суспільстві Верховна Рада України закликає усі сторони конфлікту проcтягнути руки один одному, відмовитися від радикальних дій, ненависті, разом повернутися до спільної роботи по захисту, розвитку та розбудові демократичної, суверенної і єдиної України, у якій вільно та дружньо житимуть люди усіх національностей, політичних переконань і віросповідань.

Верховна Рада України звертається до всіх громадян країни із закликом об’єднатися заради збереження нашого спільного дому – України.

Верховна Рада України в повному обсязі підтримує женевські домовленості дипломатів США, Євросоюзу, Російської Федерації та України від 17 квітня 2014 року, що спрямовані на деескалацію напруги в суспільстві та відновлення безпеки громадян.

Верховна Рада України підтримує зусилля ОБСЄ у підготовці та реалізації “дорожньої карти”для виходу з кризи.

Верховна Рада України засуджує протиправне застосування зброї і насильства, що призвели до масових вбивств людей та інших злочинів проти людства.

Спираючись на свої конституційні повноваження, на основі широкого національного діалогу, Верховна Рада України забезпечить невідкладне проведення конституційної реформи в основу якої буде покладено децентралізацію державної влади, що передбачає:
1) позаблоковий статус України;
2) участь у будь-яких політичних та економічних міждержавних союзах виключно за результатами всенародного референдуму;
3) ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій;
4) формування виконкомів обласних і районних рад та передачу їм функцій виконавчої влади в регіонах;
5) прямі вибори керівників регіонів жителями цих областей;
6) забезпечення повноважень регіонів необхідними фінансовими ресурсами за рахунок встановлення справедливого розподілу доходів бюджетів;
7) забезпечення можливості жителям регіонів вирішувати свої питання на місцевих референдумах;
8) остаточне закріплення статусу України як парламентсько-президентської республіки та відновлення балансу влади між усіма її гілками, шляхом ліквідації надмірних повноважень Президента та посилення ролі парламенту України в політичному житті країни;
9) проведення широкомасштабної судової реформи з метою гарантування прав громадян на чесний і справедливий суд та закріплення незалежності судової системи;
10) проведення реформи правоохоронних органів та прокуратури з метою забезпечення безпеки громадян і відновлення довіри до правоохоронної системи, зокрема, шляхом ліквідації функцій загального нагляду у прокуратури;
11) боротьбу з корупцією на всіх рівнях державної влади. Спрощення процедури імпічменту Президента, в тому числі за корупційні діяння. Створення Антикорупційного комітету України з широкими повноваженнями для здійснення контролю за діяльністю чиновників;
12) недопущення міжконфесійних конфліктів під приводом революційної доцільності.

Для досягнення миру і злагоди Верховна Рада України забезпечить конституційне закріплення статусу російської мови.

Верховна Рада України зобов’язується прийняти закон щодо недопущення кримінального переслідування громадян, з приводу подій, які мали місце під час масових акцій протесту в Україні, за умови звільнення ними незаконно захоплених будівель, інших громадських місць та добровільного складання зброї, за винятком осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини проти життя та здоров’я людей.

Верховна Рада України закликає до роззброєння всіх незаконних формувань і громадян, повернення всіх незаконно захоплених будівель їх законним власникам, звільнення всіх зайнятих вулиць, площ та інших громадських місць в українських містах, селах та селищах.

Верховна Рада України закликає до відновлення правопорядку та громадського спокою в державі шляхом зупинення кровопролиття, притягнення до відповідальності всіх, хто винен у вбивствах мирних людей під час масових акцій протесту, зупинення проведення антитерористичної операції на півдні і сході України та повернення військовослужбовців, задіяних в антитерористичній операції до місць їх постійної дислокації.

Ми всі різні, але всі ми разом є громадянами однієї суверенної, незалежної і неподільної України.

Ми повинні зробити все можливе, щоб не позбавити наших нащадків цього безцінного скарбу.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку