Від дій російських окупантів загибло 243 дитини та 446 дітей отримали поранення

Про це в Медіацентрі Україна заявила Дар’я Герасимчук, радник – уповноважений президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.«Станом на 8.00 сьогодні загиблі 243 дитини та 446 дітей ...

Ukrainian refugees on Lviv railway station waiting for train to
Від дій російських окупантів загибло 243 дитини та 446 дітей отримали поранення

Про це в Медіацентрі Україна заявила Дар’я Герасимчук, радник – уповноважений президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.

«Станом на 8.00 сьогодні загиблі 243 дитини та 446 дітей отримали поранення. Звісно це не остаточні дані, а лише ті які можемо підтвердити адже точної інформації з тимчасово окупованих територій поки немає. Звісно, там ці цифри будуть в рази більші», – сказала вона.

Радник – уповноважений президента України з прав дитини та дитячої реабілітації зазначила, що все дитяче населення України, а це понад 7,5 мільйонів дітей, а це 6% населення України, отримали травми під час цієї війни. Це не лише тілесні ушкодження зазнала негативного впливу і дитяча психіка.

Держава-агресор безперервно порушує основоположні права українських дітей, передбачені Конвенцією ООН про права дитини та будь-яким іншим міжнародним або національним законодавством.

Це –

●   право на особисте життя та захист від посягань на нього,

●   право на захист від усіх форм фізичного та психологічного насильства,

●   право на відпочинок і дозвілля, освіту та родину;

●   права на захист від усіх форм сексуальної експлуатації та сексуальних розбещень,

«Дії що вчиняє російська федерація щодо українських дітей мають ознаки геноциду українського народу, адже примусова депортація, зміна громадянства, усиновлення саме і є ознакою  насильницької передачі дітей з однієї людської групи до іншої. Зараз я кажу про дані з відкритих джерело щодо депортації та переміщення до рф та тимчасово окупованих територій так званих ЛДНР та АР Крим понад 234 тис українських дітей. Вчора указ президента Російської Федерації про спрощення прийому в російське громадянство українських дітей-сиріт або тих, хто залишився без батьківського піклування», – сказала вона.

Водночас Дар’я Герасимчук наголосила, що система захисту прав дітей в Україні недосконала та розбалансована, діти досі часто зростають в закладах інституційного догляду, а не в родинах.

«В будь-якій країні на період війни зупиняється процедура усиновлення, адже за об’єктивних причин вона просто неможлива в реалізації. Було спрощено процедуру опіки для рідних та родичів, а також активно застосовувалось тимчасове влаштування дітей. До створеного за моєї ініціативи Телеграм-боту «Дитина не сама» станом на кінець травня 2022 р.: звернень про бажання прихистити дитину надійшло – 19 643, розширених анкет заповнено 5 322, вступний вебінар переглянули – 3 036 осіб», – сказала вона.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”

Перші інсайти тижневого письмового марафону «Детектор життя»