Від соціолога до фермера: переселенці на Київщині

Марина Брагіна та Кирило Чабанов після початку воєнних дій на сході переїхали з Донецька на Київщину та нині мешкають за 100 км від столиці. Марина та Кирило – сімейна пара з активною життєвою ...

555
Від соціолога до фермера: переселенці на Київщині

Марина Брагіна та Кирило Чабанов після початку воєнних дій на сході переїхали з Донецька на Київщину та нині мешкають за 100 км від столиці. Марина та Кирило – сімейна пара з активною життєвою позицією, які мають декілька вищих освіт, досвід ведення бізнесу, а також наукової діяльності в галузі психології. В Україні їх знають також як відомих експертів із політології та соціології.

 

На момент перебування в Донецьку Марина та Кирило займалися соціальним аналізом політичної ситуації в регіоні, ставлення громадян до змін у системі влади країни та початку окупації регіону. Протягом доби їхній будинок та офіс були захоплені силовими структурами ДНР, які шукали матеріали соціальних досліджень з метою знищення. Марина провела добу в полоні силовиків, після чого чоловіку вдалося її звільнити. Наступного дня пара виїхала до Київщини, забравши із собою тільки автомобілі та домашніх тварин (кіз та овець), розведенням яких вони займалися в якості хобі – для виготовлення домашніх молочних продуктів.

«Ми бачимо майбутнє України тільки в розвитку малого та середнього бізнесу. Цей розвиток може бути дійсно ефективним в аграрному секторі», – розповідає психолог Марина, показуючи їхнє господарство. Наразі пара вирішила займатися виготовленням домашнього сиру та згущеного молока, вигравши грант, що передбачає фінансову підтримку переселенців у веденні нового бізнесу.

На вилучені кошти з продажу автомобілів Марина та Кирило придбали ділянку з кількома будівлями під Київом, де вони з живуть у спартанських умовах у старій напіврозваленій оселі, навіть не згадуючи той великий будинок, який у них залишився в Донецьку. Усі гроші вони вкладають у новий бізнес і наразі піклуються про умови утримання тварин більше, ніж про власні умови проживання.

«Ми віримо в Україну, віримо в людей та віримо в себе –  і це основне», –  розповідають Кирило та Марина, стоячи поблизу фундаменту свого нового будинку.

«Життя з нової сторінки» – цикл відеосюжетів, присвячений проблемам вимушених переселенців, що тимчасово мешкають на Полтавщині.

Інформаційна кампанія «Життя з нової сторінки» проводиться в рамках проекту «Сприяння плюралізму та діалогу в українському суспільстві», що реалізується Фондом Східна Європа за підтримки ChildFund Deutschland e.V. та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.


Тематика публікації:     

Останні публікації цього розділу:

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”