Відбулась друга зустріч робочої групи з розробки законопроекту про визначення правового статусу тимчасово окупованих територій

27 січня 2017 року відбулася друга зустріч робочої групи по розробці законопроекту про визначення правового статусу тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Автономної ...

27 січня 2017 року відбулася друга зустріч робочої групи по розробці законопроекту про визначення правового статусу тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим, ініційованого народним депутатом України Мустафою Найємом.

В ході зустрічі була презентована концепція майбутнього законопроекту. Зокрема, обговорювалося питання різниці правового статусу окупації Автономної Республіки Крим та окремих районів Донецької та Луганської областей, в тому числі в рамках міжнародних нормативно-правових актів.

Окрім цього обговорювалось питання відображення в майбутньому документі виконання Україною своїх обов’язків щодо мешканців окупованих територій. Зокрема вжиття всіх політичних, судових та інших заходів для відновлення контролю над своєю територією; та всіх можливих заходів для гарантування прав осіб на неконтрольованій території.

Законопроект приділятиме особливу увагу гуманітарним питанням. Зокрема щодо права безперешкодного доступу на окуповані території для співробітників неупереджених гуманітарних організацій (зокрема, Міжнародного Комітету Червоного Хреста); а також відсутності обмежень на постачання на окуповані території товарів, необхідних для виживання населення (англ. – essential supplies), зокрема води, медикаментів тощо та іншим.

В зустрічі також взяли участь представники МЗС України, Мінрегіонбуду України, Міністерства юстиції України, представник Уповноваженого Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях, Спеціальний радник Уряду України з питань децентралізації Ради Європи, політичний радник представництва ЄС в Україні.

В якості спостерігача до робочої групи приєднався Голова офісу Ради Європи в Україні. Нагадаємо, що наразі спостерігачами в робочій групі також виступають представники делегації ЄС в Україні, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, офісу ООН з координації гуманітарних питань, міжнародної групи Global Rights Compliance, неурядових організацій Danish Refugee Council, “Восток-СОС” та “Право на захист”.

За повідомленням Мустафи Найєма


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Громади зможуть рахувати кількість відходів від руйнувань за уніфікованим методом

Суд зобов’язав комунальне підприємство провести облік дерев у зеленій зоні

Розробка команди з Львівщини увійшла в трійку європейських інноваційних бізнес-проєктів 2024 року

Рух відкритих даних: досвід Великобританії для транспарентності місцевої влади на Харківщині та в Україні

ZDOROVI отримали від МОЗ статус критично важливого підприємства у військовий час для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення

ІДІ розпочинає проєкт спрямований на людей з інвалідністю в постраждалій від війни Україні