Відбулася акція проти безконтрольного продажу нарковмісних лікарських препаратів

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У Харкові активісти та громадські організації відзначили цей день проведенням акції проти безконтрольного продажу нарковмісних лікарських препаратів, ...

Додано:
bfblago

наркотики
Відбулася акція проти безконтрольного продажу нарковмісних лікарських препаратів

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У Харкові активісти та громадські організації відзначили цей день проведенням акції проти безконтрольного продажу нарковмісних лікарських препаратів, які можуть викликати залежність. Серед організаторів акції – ХОВ «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», ХМБФ «Надія Є», ХОБФ «Парус», ВПО «Динамо». Серед організаторів і активних учасників заходу був і Харківський міський благодійний фонд «Благо»: «Проблемою епідемії, протидією ВІЛ-інфекції ми займаємося вже близько 10 років і можемо однозначно сказати, що половина нових випадків ВІЛ спостерігається серед наркозалежних. І виходить, що крім того, що наркоманія – це соціальна хвороба, як така, це ще й паровоз епідемії ВІЛ/СНІДу. А сьогодні 1 грудня, День боротьби зі СНІДом і, власне кажучи, як не в цей день нагадати нашій владі, нашому Міністерству охорони здоров’я, що за перетвореннями, які були в країні, ми, м’яко кажучи, забули про молодіжну політику, ми забули про законодавчі питання, і це дозволило, скажімо, фармацевтичним компаніями налагодити випуск більш великими обсягами, наскільки я володію ситуацією, так званих, аптечних наркотиків»  - Володимир Казусь, керівник ХМБФ «Благо».

Розпочалася акція з тестування на ВІЛ в мобільній амбулаторії на привокзальній площі, далі перемістившись до офісу фармацевтичного підприємства «Здоров’я народу», де зібралися мітингувальники, і завершася пікетуванням аптеки мережі «911» в районі станції метро Маршала Жукова.

Близько 10 років тому суспільство виступило проти продажу трамадолу (і здобуло перемогу), але незабаром ринок фармацевтичної продукції наповнили лікарські препарати, що містять кодеїн – небезпечну наркотичну речовину, що викликає залежність, – «… самі розумієте, даний препарат містить певну кількість наркотичних речовин, і він не віднесений до сильнодіючих наркотичних ліків, які повинні реалізовуватися тільки суворо рецептурним шляхом» – Дмитро Кучеренко, начальник теруправління Департаменту протидії наркозлочинності Харківської області.

Біля ТОВ ХФП «Здоров’я народу» за адресою вул. Мельникова (тепер уже Куликовська), 41 зібралося близько 30 активістів, які висловили свій протест на плакатах, на яких говорилося «НІ аптечним наркотикам», «Досить продавати ВІЛ», «Наркотики за доступними цінами – як довго це може тривати?». Свою підтримку висловили і колишні наркозалежні, чимало яких можна було зустріти з плакатами серед мітингуючих. В акції також взяли участь представники правоохоронних органів, зокрема, Департаменту протидії наркозлочинності Харківської області. «Активісти вийшли з вимогою внести препарати, що містять кодеїн, до категорії наркотичних сильнодіючих речовин. Це у веденні МОЗ, вимога у активістів саме до Міністерства охорони здоров’я змінити стан справ на сьогоднішній день» - Сергій Поліщук, заступник начальника теруправління Департаменту протидії наркозлочинності.

На сьогоднішній день препарати, що містять кодеїн, можна придбати в будь-якій аптеці і в будь-якій кількості. «Це звичайні ліки, які містить нарковмісні препарати. І зараз це доступно, зараз це дешево. Відповідно, не треба підлітку багато шукати, він може зайти в Інтернет, знайти певну назву, піти в аптеку, купити. Один раз він купить, йому сподобається, а на сотий раз він вже не зможе зупинитися. І це є проблема»- Володимир Казусь. Доступність наркотичної речовини, поряд з її популярністю, наочно показав візок, повний блістерів, упаковок і бутильків з-під кодеїновмісних препаратів, зібраних всього за 3 дні тільки біля однієї з аптек. Його вміст було висипано активістами біля входу фармацевтичного підприємства (але й зібрано, адже, зі слів мітингувальників, вони прийшли не забруднювати місто).

Мета акції – привернути увагу держави до, так званих, лазівок у законодавстві, які дозволяють відпускати нарковмісні медпрепарати без рецепту, що призводить до тяжких наслідків: «Наслідки найтрагічніші, протягом року однозначно вмирають. Віднімає ноги, віднімає руки, віднімає щелепи, всього не перерахуєш. Це однозначна смерть, ми з цим хочемо боротися, протидіяти. Слава Богу, на нашому боці активісти і разом, я думаю, ми переможемо»- Сергій Поліщук.

DSC_0611 DSC_0617DSC_0628DSC_0631DSC_0633DSC_0640
DSC_0676


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”