Відбулися воркшопи щодо превенції гендерно зумовленого насильства для представників влади, поліції та бізнесу громад Донецької області

Упродовж травня 2021 року ООН Жінки у партнерстві з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» провели воркшопи для представників влади, поліції та бізнесу цільових громад Донецької області. ...

Додано:
healthrightorgua

0-02-0a-569afc3f8c5371c9ce14666198c87c89a7e584a0c67c6ccb3f2ccf5f68fd0ad9...
Відбулися воркшопи щодо превенції гендерно зумовленого насильства для представників влади, поліції та бізнесу громад Донецької області

Упродовж травня 2021 року ООН Жінки у партнерстві з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» провели воркшопи для представників влади, поліції та бізнесу цільових громад Донецької області. Метою воркшопів було покращення заходів щодо превенції гендерно зумовленого насильства (далі – ГЗН), зокрема сексуальних домагань та інших форм сексуального насильства стосовно жінок та дівчат у приватних та публічних просторах на території громади шляхом покращення взаємодії поліції, органів місцевого самоврядування та представників/ць громади.

У воркшопах взяли участь представники Хлібодарівської, Очеретинської, Курахівської, Мар’їнської, Сіверської, Соледарської, Званівської, Торецької та Олександрівської громад.

20210518_141930

На воркшопах учасники ознайомилися з чинними в Україні практиками превенції ГЗН, зокрема сексуальних домагань та інших форм сексуального насильства: «Кава з поліцейським», «Зелені кімнати», Робочі групи з питань безпеки та соціальної згуртованості, інформаційні кампанії з підвищення обізнаності та впровадження програми «Безпечні міста та безпечні простори для жінок і дівчат». Всі ці заходи покликані підсилити взаємодію поліції та мешканців громад у досягненні спільної мети – створення безпечної громади.

Ці заходи успішно реалізовані та діють у різних громадах, зокрема на сході України. Так, наприклад, в межах Флагманської ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок і дівчат» було проведено аудити безпеки в 10 громадах Луганської та Донецької областей. За результатами аудитів ініційовано розробку місцевих цільових програм з безпеки. Такі програми вже прийнято у чотирьох громадах. Подібні ініціативи згуртовують мешканців громади та представників влади і поліції.

20210518_103803

Крім практик, запроваджених в Україні, на воркшопах презентували низку міжнародних практик, які успішно функціонують у Канаді, США, Індії та Європейських країнах, серед них: мобільні додатки розширеного функціонала, створення жіночих поліцейських відділків, залучення до адвокаційної та інформаційної діяльності працівників сфери послуг, посилення взаємодії молоді та поліції, створення «one stop» центрів з надання допомоги потерпілим від проявів ГЗН.

За результатами проведених зустрічей кожна громада розробить власний план заходів націлених на покращення взаємодії представників місцевої влади та поліції з мешканцями, задля вирішення проблем безпеки жінок та дівчат у приватних та публічних просторах на місцевому рівні, виходячи з власних особливостей та потреб.

Заходи організовано Структурою Організації Об’єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок – ООН Жінки в Україні у партнерстві з Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, що виконується чотирма агенціями ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання