Відбулось знайомство з активною громадою Херсонщини

18-21 квітня 2016 року Тетяна Букач, керівник ініціативної групи «Dumka», (м.Кіровоград) брала участь у навчальному турі «Інституційний розвиток – запорука життєздатності організації. Міжрегіональний ...

Додано:
Tatka

12
Відбулось знайомство з активною громадою Херсонщини

18-21 квітня 2016 року Тетяна Букач, керівник ініціативної групи «Dumka», (м.Кіровоград) брала участь у навчальному турі «Інституційний розвиток – запорука життєздатності організації. Міжрегіональний обмін». Захід проходив у місті Херсон, в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Організатором навчального візиту виступив Фонд громади Херсона «Захист».

Протягом 4 днів представники 8 областей України знайомились з активною громадою Херсонщини. Програма навчального туру була цікавою, насиченою та різноплановою, за що окрема вдячність його організаторам.

Голова правління Фонду Лариса Польська познайомила учасників туру з діяльністю організації. Вона наголосила, що основний принцип роботи Фонду –абсолютна прозорість перед громадою. Пані Лариса надала громадським лідерам багато практичних рекомендацій щодо менеджменту в ГО, роботи з документацією, ЗМІ, тощо.

Окрім Фонду громади Херсона «Захист» учасники мали змогу познайомитись й з іншими громадськими організаціями та ініціативними групами Херсона, які також поділилися власними історіями успіху та запропонували напрямки можливої співпраці.

В Інформаційно-Ресурсному Центрі «Правовий простір» розповіли про роботу безкоштовної громадської приймальні для ВПО; керівник обласної організації Комітету виборців України розповів про систему моніторингу діяльності місцевих депутатів та схему проведення люстраційної перевірки. Цікавою є діяльність НГО «Центр живої історії та реконструкції «Олешшя». В цій організації зібрались люди, небайдужі до історії рідного міста. Саме тому, проекти організації спрямовані на вивчення історії рідного краю, покращення дизайну міста та розвиток туризму на Херсонщині.

Особливі враження в учасників навчального туру залишились після спілкування з молодіжними ініціативними групами «Кип’яток» та «СОУС». Це креативні організації, що впроваджують цікаві ініціативи в життя громади. «Кип’яток» – група молоді, що захоплюється дебатами, екологічними акціями та активним відпочинком. Як стверджують самі учасники групи, їх об’єднала «піала чаю», тож і для нас була проведена чайна церемонія в центральному парку міста.

Ініціативна група «СОУС» – це активісти, які працюють в напрямку урбаністики. Юлія та Сергій розповіли про урбаністичний ворк-шоп, проведений в березні 2016 року, результатом якого стали цікаві проекти з благоустрою місцевого парку.

Фінальним заходом туру став круглий стіл «Будуємо мости заради співпраці та єдності», що відбувся в Херсонській обласній державній адміністрації. Під час заходу учасники розповідали про власні ініціативи та проекти, обмінювалися контактами та шукали можливості співпраці.

Наприкінці заходу усі учасники високо оцінили програму навчання та висловили слова вдячності Фонду громади Херсона «Захист». 12987 13043682 13062313 головна


 

Останні публікації цього розділу:

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня

Участь жінок у місцевому економічному розвитку, заснованому на спадщині. В Івано-Франківську відбулась майстерня-практикум Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі