Відео: примусова госпіталізація особи до психіатричного закладу

Відповідно до українського законодавства, примусова госпіталізація може застосовуватися до громадянина, який страждає на психічний розлад та може завдати собі або іншим шкоди.В 2017 році судами в ...

Додано:
Vitaliy Drobotun

maxresdefault-1-1140x641
Відео: примусова госпіталізація особи до психіатричного закладу

Відповідно до українського законодавства, примусова госпіталізація може застосовуватися до громадянина, який страждає на психічний розлад та може завдати собі або іншим шкоди.

В 2017 році судами в Україні було розглянуто близько 10 000 заяв про госпіталізацію.

В 2016 році судами першої інстанції міста Києва було винесено 159 рішень по справам про примусову госпіталізацію. У 119 рішеннях (75%) заяву про примусову госпіталізацію громадянина було задоволено.  Детальніше про результати моніторингу судових рішень в спеціальній інфографіці – http://prava-lyudyny.org/rezultaty-monitoryngu-sudovyh-rishen-u-spravah-pro-nadannya-osobi-psyhiatrychnoyi-dopomogy-v-prymusovomu-poryadku-za-2016-rik-sudamy-mista-kyyeva-infografika/

Процедуру примусової  госпіталізації до психіатричного закладу відповідно законодавства дивіться у відео від експертів ГПО «Права людини».

Відео підготовлено в рамках проекту «Сприяння ефективному використанню права на доступ до правосуддя осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Психологічна підтримка дітей: Київська школа економіки й «Голоси дітей» створюють нові можливості

Розпочато збір пропозицій до нового плану дій з впровадження Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд"

Міжнародний фестиваль мистецтв «Зірочко, засвітись!» відбувся в Житомирі

Відновлюючи себе, допомагати іншим: соціальні працівниці Тернопільщини навчалися психологічної підтримки

Епідемія куріння серед дітей: кожен третій підліток віком 17 років може бути залежним від нікотину

Освіта як спосіб реінтеграції