Відсьогодні побачити картини українського Пікассо можна у Львівській опері

Сьогодні 1 грудня 2022 року стартувала благодійна виставка картин маленьких українців, які зараз переживають найважчу пору в житті - часи війни. В заході беруть участь і роботи маленького ...

Відсьогодні побачити картини українського Пікассо можна у Львівській опері

Сьогодні 1 грудня 2022 року стартувала благодійна виставка картин маленьких українців, які зараз переживають найважчу пору в житті – часи війни. В заході беруть участь і роботи маленького “українського Пікассо” Максима Бровченка, 11-річного школяра з аутизмом, талантом якого опікується ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім”. Виставка триватиме в рамках благодійного проєкту “Діти. Війна. Майбутнє”, який покликаний привернути увагу до проблеми адаптації діток з РАС та  зібрати кошти для створення у Львові центру LEVCHYK SPECTRUM HUB для особливих дітей. 

Захід проходить з 1 по 23 грудня 2022 року у Львівській національній опері, де всі охочі допомогти маленьким українцям з особливими потребами зможуть побачити відчайдушні дитячі емоції та дивовижний внутрішній світ з-під пензликів та олівців юних дарувань. 

Серед 300 малюнків про війну на виставці представлені дві картини Масима Бровченка – “Харків”, яку хлопчик написав під впливом гнітючих почуттів через знищення міста, та “Рідна Україна переможе” з непереборним відчуттям майбутнього тріумфу рідної Батьківщини над ворогом. Твори можна побачити за розкладом роботи Опери, а саме:

Щоп’ятниці та щосуботи театр відкритий для екскурсій з 11:00 – 16:30. Перед виставами о 17:15 – 18:00 і у перерві між діями. У неділю в театрі дві вистави: о 12:00 та 18:00, між ними екскурсії.

Також четвергами відбуватимуться концерти у дзеркальній залі. Перед їхнім початком театр відчинено, тому охочі мають змогу долучитися до перегляду виставки у зручний для себе час. 

На 1 серпня у Львівській обасті зареєстровано 750 дітей-переселенців із розладами аутистичного спектру. LEVCHYK SPECTRUM HUB планує охоплювати 100 дітей на місяць безкоштовними послугами з АВА-терапії, альтернативної комунікації, арт-терапії,  заняттями з логопедом, нейропсихологом тощо. 

Директорка з комунікацій ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” Євгенія Панічевська, яка залучена на рівні експертизи зі створення хабу, була вражена побаченим на виставці:

Нещодавно наш Максим цікавився космосом, малював незвідані планети та дружні нам форми життя. Зараз хлопчик відображає реальність – важку, криваву, відчайдушну. Дуже хочеться, щоб вона не забирала дитинство, мрії, плани на життя, пов’язані з навчанням, новими знаннями та відкриттями. Всі представлені роботи перестали бути дитячими… Звичайно, маленькі українці починають усвідомлювати найголовніші цінності – свою країну, мир, родину, присутність поряд батька, захист. На жаль, ціною війни. Ми завжди говоримо, що все робимо для та заради дітей, то чому ж довкола відбуваються такі страшні речі, які не витримують навіть дорослі? Дуже сподіваюсь, що захід допоможе людям схаменутись. 

Нагадуємо, що за бажанням Максима Бровченка, частина коштів від продажів картин йде на допомогу ЗСУ, за що дитина отримала відзнаку президента України Володимира Зеленського в рамках акції “Діти-рятувальники – герої війни”.

 

Представлені на виставці картини Максима Бровченка та інші роботи юного митця можна придбати на сайті хлопчика www.brovchenko-art.com або за контактами представника ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” Тетяни Білоконської [email protected].


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я