«Вікно Відновлення» запустило сервіс безплатної взаємодопомоги «Один Одному»

Мережа медійних, громадських організацій та аналітичних центрів «Вікно Відновлення» додала на свій сайт сервіс надання безоплатних послуг для організацій — учасниць об’єднання. «Один одному» ...

Додано:
Recovery Window

обкладинка сайт (6) (1) (1)
«Вікно Відновлення» запустило сервіс безплатної взаємодопомоги «Один Одному»

Мережа медійних, громадських організацій та аналітичних центрів «Вікно Відновлення» додала на свій сайт сервіс надання безоплатних послуг для організацій — учасниць об’єднання. «Один одному» створили, щоб редакції та колективи ГО могли легко обмінюватися безплатними послугами.

Як виникла ідея створити сервіс взаємопідтримки

«На створення ініціативи нас наштовхнули самі учасники мережі — одна організація запитала, чи нам не потрібні меблі, інша проактивно запропонувала можливість скористатися їхнім приміщенням за потреби, розуміючи, що багато медійників та ГО опинились у складному становищі через раптове скорочення грантового фінансування», — зазначає Анастасія Руденко, координаторка «Вікна Відновлення».

Сервіс послуг створили за аналогією до «підвішеної кави»: той, хто має змогу, ділиться своєю експертизою чи то обладнанням, а той, хто має таку потребу, безплатно користується запропонованою можливістю. Сторінка «Один одному» на агрегаторі «Вікна Відновлення» — це «підвішена дошка» продуктів, сервісів, консультацій тощо.

Перелік послуг від партнерів «Вікна Відновлення» на сторінці «Один одному»

Якими послугами можуть обмінюватися медіа та ГО

Сервіс покликаний допомагати партнерам у робочих та побутових питаннях їхніх організацій. У переліку послуг, якими вже готові ділитися медіа та ГО — надання фахових консультацій та коментарів, а також оренда звукової техніки, будівельних матеріалів тощо.

Послуги «Один одному» доступні тільки для партнерів мережі. Після швидкої реєстрації на сайті медійники чи представники ГО можуть отримати прямі контакти організацій, які готові надати безплатну послугу. Зовнішні користувачі теж можуть бачити оголошення сервісу, але контактні дані для них закриті, пояснює Роман Даніленков, керівник партнерств мережі «Вікно Відновлення».

«Важливо, що “підвісити” послугу зможуть організації або особи не тільки з партнерської мережі — усі, хто має ресурси на підтримку українських незалежних медійних та громадських організацій у складні часи», — зазначає Роман Даніленков.

Картка кожної послуги містить її опис, місто, де нею можна скористатися, періодичність та інші умови отримання, якщо вони є.

Як сприйняли ініціативу партнери мережі

Днями команда «Вікна Відновлення» представила пілотну версію сервісу «Один одному» партнерам мережі під час онлайн-зустрічі. Ініціатива отримала теплий відгук.

«Класна ініціатива, — прокоментувала Юлія Володченко, комунікаційниця Антикризового медіа-центру. — Для учасників мережі це крім іншого можливість розширення контактної бази партнерів. У межах, наприклад Києва, дуже важливо набрати таких партнерів, до кого ти зможеш звернутися з різних питань. Для тих, хто надає безкоштовну послугу, — це можливість самореклами, адже прев’ю послуги містить логотип організації».

Водночас серед партнерів виникло питання верифікації запитів на послуги, щоб уникнути можливих зловживань сервісом.

«Кожен, хто підвішує послугу, залишає за собою право відмовляти без пояснення причин. Юридично відрегулювати цей ризик складно, але наша ініціатива — про довіру і підтримку саме в партнерському колі», — пояснив Роман Даніленков, керівник партнерств мережі «Вікно Відновлення».

За словами координаторки мережі Анастасії Руденко, саме від кожного з учасників залежить, як розвиватиметься ця ініціатива. Зі свого боку команда «Вікна Відновлення» докладе максимум зусиль, щоб сервіс був помічним і запрацював у майбутньому як доволі масштабний механізм допомоги.

Посилання на сторінку сервісу «Один одному»

Електронна адреса для додаткових запитань і уточнень [email protected].


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

Ради з питань ВПО - Коаліція 1325 - Закарпаття: поінформоване партнерство для подолання наслідків війни

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки

82% кафе, барів і ресторанів України дотримуються заборони куріння – результати моніторингу

Суспільне шукає кореспондентів у громадах Чернігівщини, Сумщини та Харківщини — стартувала реєстрація

Всеукраїнська ініціатива для школярів «Урок миру та справедивості»

ГО «Інтерньюз-Україна» створила the Ukrainian Media and Society Fund