Візит Постійного представника ПРООН в Краматорськ

Постійний представник Програми розвитку ООН в Україні Ніл Вокер відвідав Донбаський центр професійної реабілітації інвалідів, де ведуться ремонтні роботи для розміщення ВПО. Сьогодні через ...

Краматорськ
Візит Постійного представника ПРООН в Краматорськ

Постійний представник Програми розвитку ООН в Україні Ніл Вокер відвідав Донбаський центр професійної реабілітації інвалідів, де ведуться ремонтні роботи для розміщення ВПО.

Сьогодні через небезпечну ситуацію в зоні конфлікту чимало постраждалих внутрішньо переміщених осіб (ВПО) шукають притулку в сусідніх областях. Кількість таких людей з кожним днем невпинно зростає. Для надання допомоги переселенцям ПРООН спільно з Європейським Союзом підтримав ряд мікропроектів у тих регіонах, що приймають людей зі сходу. Завдяки спільним зусиллям Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), місцевої влади та організацій громад створюються всі необхідні умови для благоустрою найбільш нужденних ВПО: матерів із дітьми, людей похилого віку та осіб з обмеженими можливостями. Так, у Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Запорізькій, Одеській, Донецькій та Луганській областях проект підтримав по два мікропроекти на загальну суму понад 12 млн. грн.

У Донецькій області Проект ЄС / ПРООН МРГ реалізує одразу два мікропроекти щодо створення сприятливих житлових умов для ВПО – в Краматорську (Донбаський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів) та Слов’янську (приміщення санаторію «Слов’янський»).

Один із таких об’єктів МРГ в місті Краматорську відвідав Координатор системи ООН в Україні та Постійний Представник ПРООН в Україні Ніл Вокер. У місті в приміщенні Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів Проект ЄС / ПРООН створює умови для розміщення ВПО. У 5-титиповерховій будівлі буде відремонтовано систему гарячого водопостачання, частину номерів та санвузлів, ганок а також встановлено ліфт.

«Сьогодні для нас важливим є співпраця з новими партнерами та організаціями, які зможуть розвивати Україну в цей нелегкий час. Одним із пріоритетів та завдань ООН є надання всілякої підтримки Україні для її стабільності та розвитку. Нині ми повинні швидко реагувати на всі процеси та події, зокрема, на Донбасі, шукати нові шляхи, як оперативно надавати гуманітарну допомогу. Велику роль у розв’язанні таких проблем відіграють громади», підкреслив пан Вокер під час свого візиту.

Ніл Вокер, зокрема, взяв участь у круглому столі, ознайомився з приміщенням та процесом впровадження проекту, особисто поспілкувався з переселенцями, які проживають нині в Центрі, й навіть скуштував випічку, приготовлену мешканцями Центру спеціально для нього.

У свою чергу, люди, що проживають у Центрі, подякували ПРООН за надання допомоги та підкреслили, що така підтримка сьогодні для них є дуже важлива. Мешканці будівлі висловили сподівання на те, що по завершенні ремонтних робіт їхнє життя зміниться на краще.
По завершенні ремонтних робіт понад 200 людей розмістять у приміщенні Центру. Загальна вартість мікропроекту – понад 800 тисяч грн. Загалом спільний Проект ЄС \ ПРООН надає підтримку Донецькій області з березня 2009 року.

Автор : Yevgeniy Zelenko


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення