Влада має ретельно готуватися до Саміту Україна-ЄС – експерти
Українська влада має ретельно готуватися до цьогорічного Саміту Україна-ЄС, який відбудеться 1 жовтня. На цьому наголосили експерти під час пресконференції в пресцентрі Українського кризового ...
Додано:
Громадський Простір
Українська влада має ретельно готуватися до цьогорічного Саміту Україна-ЄС, який відбудеться 1 жовтня. На цьому наголосили експерти під час пресконференції в пресцентрі Українського кризового медіа-центру, присвяченій євроінтеграційному порядку денному напередодні Саміту Україна-ЄС.
Михайло Гончар, президент Центру глобалістики “СТРАТЕГІЯ ХХІ”, підкреслив, що Україна має актуалізувати співпрацю з ЄС в тих сферах, де може можемо продемонструвати здобутки і робити акцент на них. «Наприклад, це стосується сфери енергетики. Газовий сектор завжди був нашою слабкою стороною, але якщо порівняти з ситуацію в сусідній Білорусі, яка вимагає від Росії знижку, але отримує газ за пільговою ціною – ми маємо прорив. Цього року українські сховища газу стали дуже привабливими і багато іноземних країн-імпортерів хочуть їх використовувати», – деталізував він.
Разом з тим експерти висловили занепокоєння щодо темпів реалізації Угоди про асоціацію з ЄС та загроз здобуткам, які Україна вже має на сьогодні. «Конституційний суд восени буде розглядати 5 подань – щодо антикорупційного бюро, декларування тощо, які можуть підірвати нашу співпрацю з заходом. Конституційний суд став інструментом тиску на антикорупційні органи в Україні з боку проросійських сил, олігархів та навіть Офісу президента […] Антикорупційні органи важливо зберегти, тому що їх належне функціонування є умовою безвізового режиму. Цієї осені вирішиться -втратимо ми його або ні. Все настільки серйозно», – заявила Галина Чижик, експертка Центру протидії корупції.
«Прикро, що саме Верховна рада, від якої залежить приведення законодавства до відповідності з нормами ЄС, відстає від цього процесу і не робить все можливе для того, щоб ми якомога швидше реалізували умови Угоди про Асоціацію з ЄС», – додав Ярослав Сидорович, член правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС», математик, аналітик.
Андрюс Кубілюс, член Європейського парламенту, підкреслив, що Україна має певні проблеми з модернізацією економіки та боротьбою з корупцією. Також, на його думку, громадянське суспільство та влада мають будувати більш віддалену стратегію розвитку відносин з ЄС та думати що зробити глобально в десятирічній перспективі в цьому напрямку. «Зараз ми переконуємо всіх в ЄС прийняти План Маршала щодо України. Східне партнерство – це дуже важлива геополітична зона ЄС, і Україна одна з найвайжливіших країн в цьому контексті. На фоні ситуації в Білорусі ми прискіпливіше спостерігаємо за цим регіоном. Україна має розробити стратегію і думати як побудувати коаліцію з найближчими сусідами, наприклад, Польщею і Литвою», – пояснив він.
Ганна Гопко, Голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС», Голова Комітету ВРУ 8 скликання у закордонних справах, підсумовуючи сказала, що Верховна Рада має серйозно підготуватися до Саміту і організаувати євроінтеграційний тиждень для того, щоб підвищити відсоток виконання Угоди про Асоціацію перед самітом Україна-ЄС.
Джерело: УКМЦ.