ВМГО «Студентське братство» протидіє дезінформації на Донбасі

Громадська організація Всеукраїнське молодіжне громадське об’єднання «Студентське братство» провела кілька десятків лекцій і низку семінарів для майбутніх вчителів на Донбасі.  Зокрема, для ліцеїстів ...

Додано:
Uliana Kovalchuk

IMG_0261
ВМГО «Студентське братство» протидіє дезінформації на Донбасі

Громадська організація Всеукраїнське молодіжне громадське об’єднання «Студентське братство» провела кілька десятків лекцій і низку семінарів для майбутніх вчителів на Донбасі.  Зокрема, для ліцеїстів Слов’янського педагогічного ліцею відбулася лекція з медіаграмотності за участі пані Карен Робблі – радника з питань преси, освіти і культури Посольства США.

За результатом заходу вийшов телесюжет з інтерв’ю пані Карен Робблі та активістів Студентського братства на місцевому телебаченні “САТ-Плюс”, який охоплює Слов’янськ та Краматорськ, Лиманську, Святогірську, Миколаївську та інші об’єднані громади, інші міста регіону і є найбільш рейтинговим телеканалом Півночі Донецької області. 

Лекція стала черговим заходом проекту «Протидія дезінформації через підвищення медіаграмотності майбутніх педагогів і вчителів», який Студентське братство проводить за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США. Своє сприяння для проведення заходів також надали Донецька ОДА, з якою Студентське братство підписало угоду про співпрацю.

1

Пані Карен Робблі – радник з питань преси, освіти і культури Посольства США в Україні виступила перед учасниками заходу і розповіла про те, чому медіаграмотність важлива для сучасної молоді. «Ця лекція, цей проект вам буде дуже корисним і цікавим. Є дуже багато ризиків навколо, які треба враховувати. Ми повинні знати як протидіяти тій інформації, яка не правдива. Ви як майбутні вчителі маєте відіграти важливу роль – сказала пані Карен Робблі та додала: «І я сподіваюсь, що багато із вас захоче стати волонтерами цього проекту».

IMG_0261

Представниця посольства США також особисто поспілкувалася зі студентами Донбаського державного педагогічного університету, які напередодні після аналогічної презентації стали волонтерами Студентського братства, пройшли навчання на семінарі і вже провели власні презентації для школярів, поширили серед них медіаграмотність.

IMG_0379

Керівник проекту «Протидія дезінформації через підвищення медіаграмотності майбутніх педагогів і вчителів», заступник голови Студентського братства Уляна Ковальчук наголосила: «Сьогодні наша мета не лише підвищити базову медіаграмотність широкого загалу учнів педліцею, але й навчити найбільш зацікавлених тому, як самим перевіряти інформацію, як проводити просвітницькі заходи серед інших школярів у формі «уроків з медіаграмотності» та кіноуроків, які долають міфи і стереотипи, які  через дезінформацію розділяли Україну та сіяли недовіру між жителями Сходу і Заходу».

IMG_0240

Лектор з медіаграмотності Віталій Іванов розповів, що він залучився до громадської активності ще у 16 років, навчаючись у 10 класі львівської школи №100. Віталій Іванов розказав учням педагогічного ліцею, як перевіряти інформацію, розвивати критичне мислення, як самим не ставати жертвами дезінформації, в тому числі через соціальні мережі, а також як допомагати в цьому одноліткам через громадські просвітницькі заходи, які проводять волонтери Студентського братства. Кожен охочий довідався, який власний внесок можна зробити кожному волонтеру у справу подолання міфів та негативних стереотипів, які розділяли Україну та сіяли недовіру між різними регіонами України.

 Уляна Ковальчук розповіла, що лектори за останні кілька місяців провели лекції з медіаграмотності на усіх факультетах Донбаського державного педагогічного університету, а також в усіх інших вищих навчальних закладах педагогічного профілю Донеччини і Луганщини. Зокрема, у Бахмутському, Покровському, Лисичанському, Старобільському педколеджах, Східноукраїнському національному університеті ім. В.Даля у Сєвєродонецьку, Луганському національному університеті у Старобільську, а також у Донецькому обласному інституті післядипломної освіти вчителів у Слов’янську.

3


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я