ВМГО «Студентське братство» з партнерами виявляє причетність правоохоронців і забудовників до нищення зелених зон Львова

У Львові, в Інформагентстві «ГалІнфо» відбулася прес-конференція «Терор проти захисників зелених зон: б’ють, палять авто, фабрикують кримінал. Чому це можливо після Майдану і хто за цим стоїть?». ...

Додано:
Uliana Kovalchuk

18268444_926732067469598_4754059087442757050_n
ВМГО «Студентське братство» з партнерами виявляє причетність правоохоронців і забудовників до нищення зелених зон Львова

У Львові, в Інформагентстві «ГалІнфо» відбулася прес-конференція «Терор проти захисників зелених зон: б’ють, палять авто, фабрикують кримінал. Чому це можливо після Майдану і хто за цим стоїть?». Організатором заходу є ВМГО «Студентське братство», що виконує проект «Захист і розвиток зелених зон у міських громадах України». При цьому партнерами ВМГО «Студентське братство» є ГО «Народна дія Львів», ГО «Зелена Платформа» та інші. Особлива увага заходу присвячено обговоренню фактів безпрецедентного тиску на активістів, які захищають зелені зони від незаконної вирубки і забудови.

18268444_926732067469598_4754059087442757050_n

Олеся Дацко, представниця ГО «Народна дія Львів» підсумувала бездіяльність правоохоронців, серію нападів на захисників зелених зон, кидання гранат, спалення їм авто, порушення фабрикованих кримінальних проваджень і наголосила: «по багатьох параметрах сьогодні стало навіть гірше, ніж було за злочинної влади Януковича».

Віктор Гануляк член тимчасової погоджувальної комісії з вирішення спорів у сфері містобудування при Львівській міській раді, член ГО «Народна дія Львів», продемонстрував відео з серпня 2015 року про те, як на зустрічі з мером Львова Андрієм Садовим активісти ГО «Народна дія Львів» домоглися від Садового рішення про створення комісії щодо службової перевірки Андрія Павліва – колишнього заступника Садового, багаторічного керівника департаменту архітектури і містобудування і одночасно головного архітектора Львова, який підписував документи для незаконної забудови і знищення зелених зон Львова, зокрема, парку «Залізні води», де побудовано будинок прокуратури Львівської області. Гануляк наголосив, що досі «ті всі незаконні дії Павліва притерлися і заговорилися, результатів цієї перевірки ми не побачили». Натомість Ігор Гануляк розповів, що 3 травня 2017 на нього стався напад двох невідомих молодиків, які побили його битами, приснули в обличчя хімічною речовиною, що спричинило його госпіталізацію. Такий напад Гануляк пов’язує з його участю 24 квітня у  прес-конференції  «Активісти проти забудов зелених зон заявляють про фабрикування кримінальних справ і тиск на них в інтересах забудовників», яку було організовано у Києві 24 квітня у рамках медіакампанії, яку проводить ВМГО «Студентське братство». На київському заході Гануляк назвав львівських чиновників, які  причетні до здійснення незаконних забудов зелених зон.

 

Активіст київської організації “Екозагін” Олександр Мамай під час прес-конфренції розказав, що у столиці ситуація із терором проти активістів аналогічна. Так, Валентині Аксьоновій після її участі в прес-конференції 24 квітня 30 квітня спалили вже другий автомобіль. Олександр Мамай звернув увагу на ролі судів, які переважно приймають рішення на користь забудовників. Зокрема згадав про суддю Київського апеляційного господарського суду Оксану Тищенко, яка ухвалою суду всупереч Закону «Про природно заповідний фонд» фактично дала згоду на знищення частини лісу на території Національного природного парку «Голосіївський». Як повідомив  Мамай, проти захисників лісу в урочищі Бичок, сфабриковано кримінальну справу за «напад» на цю суддю під час спроби взяти в неї інтерв’ю. Водночас, він продемонстрував відео, де нічого подібного не було, а видно, як Мамай 12 квітня на території суду просто намагався взяти коментар з приводу походження майна Оксани Тищенко. Йдеться про не задекларовані будинки коло лісу.

Юлія Лацик – захисниця Брюховицького лісу, що на околиці Львова, розповіла, як з 2014 року вона протистоїть незаконному відчуженню 19,1 га лісу, розташованого у Брюховицькому лісництві Львівського ДЛГ «Львівліс» та забудові прибережної смуги Брюховицького озера, а також бореться проти продажу відпочинково-оздоровчих територій колишніх таборів «Левеня», «Золотий Лев», «Ластівка». Активістка повідомила, під час її правозахисної діяльності їй та її сім’ї спалили два автомобілі, пограбували будинок, отруїли собаку, а слідство досі зловмисників не виявило, до відповідальності за вчинене нікого не притягнуто.

Володимир Ошеровичактивіст проти забудови на вул. Поповича 6 заявив: «представники поліції і прокуратури в судах фактично виступають адвокатами забудовників» та повідомив, що на нього самого відкрите кримінальне провадження за «напад на забудовника». Разом з тим, він наголосив, що прокуратура кілька разів закривала відкриті за ініціативою активістів кримінальні провадження щодо порушень законодавства забудовником, службовцями міськради, посадовцями Департаменту ДАБІ у Львівській області.

 

          Ігор Танячкевич - активіст ГО «Народна дія Львів» під час прес-конференції розповів, що досі не знайшли тих, хто вчинив два жорстокі напади на нього. “Я борюсь проти незаконної забудови озелененої зони лікарні №4 на вул. Снопківська, 18. Там нема жодних дозвільних документів, нема проекту, нема дозволу ДАБІ, але на земельній ділянці комунальної власності збудовано два багатоповерхові будинки. На мене у січні 2015 було вчинено розбійний напад – металевою трубою по голові, у лютому 2016 серед білого дня ще один напад. Досі ні прокуратура, ні поліція не з’ясували нічого, нікого не затримали. Я припускаю, що причетним до першого нападу є колишній міліціонер, якому я давав свідчення у той день. У прокуратурі мені відмовили у допиті цього міліціонера “, – розповів Ігор Танячкевич. “Я звинувачую прокуратуру у службовій недбалості. Минуло два роки, а ми бачимо тільки її бездіяльність. Розслідувати побиття і напади на правозахисників вони зобов’язані” – додав громадський діяч.

 

Мешканець будинку, біля якого Львівська міська рада виділа землю під забудову прокуратурі Євген Малєєв заявив: «Незважаючи на подані до Генеральної прокуратури 4 тисячі підписів львів’ян проти будівництва у парку «Залізні води», прокуратура Львівської області збудувала там багатоповерхівку. Активіст наголосив, що «У паспорті об’єкта замовником будівництва зазначена Прокуратура Львівської області». Потрапивши у конфлікт інтересів, органи прокуратури за словами Малєєва не відкрила кримінального провадження за фактами очевидних порушень законодавства. 

Олеся Дацко заявила, що у Львові для тиску на активістів відкрито близько 30 справ, де фігурують імена захисників зелених зон,  водночас, органи прокуратури, фактично, не розслідували і закрили 35 кримінальних проваджень, які були порушені за заявами активістів відносно порушень, які здійснили забудовники.

Захід став майданчиком для зустрічі кількох десятків активістів, які боряться проти незаконних забудов, після завершення прес-конференції вони обговорили подальшу співпрацю. Крім того, львів’яни показали гостю з Києва Олександру Мамаю, який сам є журналістом-розслідувачем, будинок прокуратури, збудований за підтримки львівської міської ради на місці вирубаних дерев парку «Залізні води».

Проект «Захист і розвиток зелених зон у міських громадах України» здійснює ВМГО «Студентське братство» спільно з партнерами (ГО «Народна Дія Львів», ГО «Зелена Платформа», ГО «Екозагін»та іншими) у співпраці з НЕЦУ в рамках програми Climate Forum East II за підтримки Європейського Союзу, Австрійської агенції з розвитку й Австрійського Червоного Хреста. Зміст прес-конференції є винятковою відповідальністю ВМГО “Студентське братство”, учасників конференції і не може розглядатися як такий, що відображає позицію НЕЦУ, Європейського Союзу, Австрійської агенції з розвитку та Австрійського Червоного Хреста.

Повне відео з прес-конференції «Терор проти захисників зелених зон: б’ють, палять авто, фабрикують кримінал. Чому це можливо після Майдану і хто за цим стоїть?».


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня

Участь жінок у місцевому економічному розвитку, заснованому на спадщині. В Івано-Франківську відбулась майстерня-практикум Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі