Волонтерська допомога бійцям на фронті від «Жіночої Сотні» Чернігова

Волонтерський центр «Жіноча Сотня» Самооборони Майдану з Чернігова об’єднала більше ста жінок, які займаються забезпеченням учасників АТО з різних регіонів країни – як бійців ЗСУ та МВС, так і ...

Чернігів
Волонтерська допомога бійцям на фронті від «Жіночої Сотні» Чернігова

Волонтерський центр «Жіноча Сотня» Самооборони Майдану з Чернігова об’єднала більше ста жінок, які займаються забезпеченням учасників АТО з різних регіонів країни – як бійців ЗСУ та МВС, так і добровольчих батальйонів.

Про це заявили волонтери під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. «Хто потребує, тому й допомагаємо», – зазначила координаторка волонтерського центру «Жіноча Сотня Самооборони» Оксана Рубан.

Ця волонтерська організація намагається економити зібрані кошти, і багато необхідних бійцям речей виробляють власноруч. Створено власний волонтерський швейний цех, відповідно витрати йдуть лише на матеріали. Волонтерки шиють балаклави, спідню білизну, військову форму, сумки, чохли та інші потрібні військовим речі. Приміром, вартість двосторонньої балаклави виходить 40 гривень, односторонньої – до 20 гривень. Волонтери розповіли, що спочатку купували готові бронежилети, але згодом почали самі шити чохли для них, закупали якісні перевірені металеві пластини, суміщали це і відправляли хлопцям на передову. «Коли ціна жилету класу «5+» коштувала 4500 гривень, наш виходив – 3 тисячі максимум», – пояснила Оксана Рубан.

Крім того, волонтери творчого центру Самооборони Майдану шиють патріотичні еко-сумки з різноманітною українською символікою для продажу, щоб на отримані гроші придбати потрібні речі для українських бійців.

Патріотичні сумки вже мають шанувальники України в США, Канаді, Англії, Італії, Німеччини та Франції. «Для економії волонтерських грошей, сумка, собівартість якої 40 гривень, продається за кордоном за 10 – 20 доларів, а наші партнери за ці гроші напряму за кордоном купують Целокс, ізраїльські бандажі. І коли ми рахуємо, той самий Целокс, що коштує там 31 долар, у нас виходить десь доларів 6», – пояснюють волонтерки. Закуплені за кордоном ліки вони комплектують у власноруч пошиті аптечки, які обходять ся приблизно у 40 доларів, що набагато дешевше, ніж купувати готову наповнену. «З крупних речей на рахунку нашого центру – два безпілотних літака, 1 квадрокоптер, 2 апарати штучного дихання для реанімобіля. Нині з нових проектів планується купівля або повна реставрація БРДМ», – зазначила Світлана Корольова.

Волонтери Самооборони Майдану Чернігова мають свою кулінарну сотню. Там готують сухі борщі, гарбузові каші та інші смаколики бійцям на передову. Жінки-волонтери займаються не лише матеріальною допомогою учасникам АТО, але й патріотичним вихованням молоді. Проводять майстер-класи для дітей з виготовлення ляльок-мотанок, які потім кладуть у медичні аптеки та підтримують моральний дух хлопців-воїнів у складні моменти. Більше інформації про цей волонтерський рух можна знайти на сторінці Фейсбук «Женская Сотня Самообороны Че».

Джерело : Самооборона Майдану


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку