Волонтерська допомога закладам охорони здоров’я
Збільшення навантаження та одночасне зменшення фінасування на лікарні під час Covid-19 є не лише українською тенденцією. Подібні процеси відбуваються в інших країнах Європи. Співпраця волонтерських ...
Додано:
Alexander Wolf
Збільшення навантаження та одночасне зменшення фінасування на лікарні під час Covid-19 є не лише українською тенденцією. Подібні процеси відбуваються в інших країнах Європи. Співпраця волонтерських груп, благодійних організацій і взагалі небайдужих громадян з закладами сфери охорони здоров’я може стати шляхом виходу з цієї ситуації.
Наприклад, лікарні по всій Польщі повідомляють, що у закладах бракує персоналу та ліжок для пацієнтів. Протягом буквально кількох днів частина медичних сестер і лікарів університетської лікарні реалізували своє право на домашній догляд за дітьми у зв’язку із закриттям шкіл і переведенням навчання в «домашній», онлайн формат. В одній з лікарень середнього розміру у Польщі, наприклад, 100 медсестер та 60 лікарів не вийшли на роботу одночасно.
Керівництво лікарні звернулося до студентів-медиків та лікарів-інтернів за добровільною допомогою в цей непростий час. Громадська активність поляків виявилася високою. Згідно з дослідженням Orange Polska, майже 60 % поляків взяли участь у благодійних акціях та наданні допомоги тим, хто її потребує.
У медичних закладах завдання волонтерів включали супровід пацієнтів: розмови, годування, догляд, а іноді просто тримання за руку. Також представники медичних закладів закликають волонтерів співпрацювати з закладами, організовувати збори засобів індивідуального захисту, проводити акції з залучення благодійного фінансування для придбання медичного обладнання і т.п.
В Україні об’єднання громадян також працюють у цьому напрямку. Зокрема, Асоціація паліативної та хоспісної допомоги надає таку допомогу завдяки гранту «Кращі соціальні та психологічні послуги тяжкохворим дітям у лікарні «ОХМАТДИТ», Київ». Цей грант реалізовується за фінансової підтримки Благодійної організації “Благодійний фонд “Карітас Київ”, який, у свою чергу, впроваджує програму «Створення багатофункціональних соціальних центрів з питань подолання кризи та самодопомоги для осіб та громад, які постраждали внаслідок конфлікту», у партнерстві з міжнародним благодійним фондом «Карітас України», Фондом «Карітас Німеччини» та урядом Німеччини. Проектом передбачається надання допомоги для лікарні «ОХМАТДИТ», а саме обладнання для роботи соціально-психологічної служби (столик для пісочної терапії, іграшки, розвиваючі книжки і т.ін.).
Згідно відгуків батьків дітей, це обладнання дало кращу можливість для розвитку дітей. Під час спільної діяльності у форматі піскотерапії, ігротерапії стосунки з дітьми стають більш близькими та відвертими. Це обладнання та іграшки будуть використовуватися у Центрі медико-психологічної та соціально-реабілітацйної допомоги як мінімум 3 роки і завдяки йому загалом понад 1000 дітей отримають кращі медико-психологічні та соціально-психологічні послуги. Тому у цьому випадку співпраця з лікарнею та громадською організацією виявилася суспільно-корисною. Сподіваємося, інші медичні заклади в Україні також зможуть створити подібні партнерства.
Олександр Вольф, голова правління БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги», [email protected]