Волинські громади переймали практики налагодження взаємодії з жителями
45 учасників і учасниць, 13 громад, три спікерки, одна мета. Так мовою статистики можна описати наш другий вебінар «Обмін передовим досвідом реалізації інструментів владно-громадської взаємодії в ...
Додано:
ОМГО "Волинський Інститут Права"
45 учасників і учасниць, 13 громад, три спікерки, одна мета. Так мовою статистики можна описати наш другий вебінар «Обмін передовим досвідом реалізації інструментів владно-громадської взаємодії в умовах воєнного часу».
Головною темою було питання про те, як налагодити ефективну співпрацю влади з жителями. Своїми рецептами ділилися експертки з трьох різних громад.
Світлана Альошина, заступниця селищного голови Новопокровської селищної ради Харківської області, поділилася досвідом налагодження комунікації між жителями та владою за допомогою досліджень громадської думки, онлайн-чатів у месенджерах і щотижневих зум-конференцій, під час яких представники комунальних установ, структурних підрозділів міської ради, поліцейські та інші посадовці дають відповіді на запитання жителів. Важливо, що всі ці інструменти впроваджували саме за результатами дослідження, яке показало, що багато людей не знає чим займається селищна рада і що відбувається у громаді. І не менш важливо, що спосіб інформуваня обирали також покладаючись на опитування людей.
Ірина Шелепницька, секретарка Кам’янець-Подільської міської ради Хмельницької області, розповіла про те, як в їхній громаді влаштована робота консультативно-дорадчих органів, таких як Рада громадського активу, Рада волонтерів і ВПО та духовна рада.
Так, Рада громадського активу створена з ініціативи міського голови. Але це не типова громадська рада, цю ідею було дещо переосмислено з урахуванням реалій громади. Тож до неї раду входять не лише представники громадського сектору, як це передбачено постановою Кабміну, а й активні жителі громади. Очолює її міський голова.
Нещодавно Кам’янець-Подільська міська рада провела форум дорадчих органів, в якому брали участь члени усіх консультативно-дорадчих органів. У цьому році планують запровадження програми «Волонтерський бюджет».
Галина Дідич, керуюча справами виконавчого комітету Городенківської міської ради Івано-Франківської області, розповіла про шлях створення громадських рад при старостинських округах, а також про те, як у їхній громаді була започаткована практика громадських обговорень і в який спосіб ця практика працює під час процедури призначення старост.
За словами пані Галини, ці інструменти взаємодії влади і громади дозволяють не лише залучати жителів до ухвалення рішень, а й є ефективним інструментом інформування громади про роботу самоврядування.
Такі досвіди з різних регіонів країни стали хорошим прикладом для волинських громад і учасники вебінару активно долучалися до обговорення, ставили уточнювальні питання та рефлексували про почуте. Важливо, що усі практики, про які розповіли спікерки, вже показали себе в громадах Хмельниччини, Франківщини та Харківщини. Тепер черга Волині.
Цей захід провела ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.