Вперше в Україні відбулися Гендерні форуми для регіональних медіа

Перші регіональні Гендерні медіа-форуми відбулися впродовж липня-серпня в чотирьох містах України – Харкові, Тернополі, Миколаєві та Києві. Вони стали підсумком дворічного проекту Волинського ...

gender_mediaforum_Ternopil
Вперше в Україні відбулися Гендерні форуми для регіональних медіа

Перші регіональні Гендерні медіа-форуми відбулися впродовж липня-серпня в чотирьох містах України – Харкові, Тернополі, Миколаєві та Києві. Вони стали підсумком дворічного проекту Волинського прес-клубу, реалізованого у партнерстві з Гендерним центром Волині та мережею прес-клубів України, який мав на меті підвищення рівня гендерної  чутливості регіональних медіа.

Під час форумів ішлося про важливість гендерного підходу в журналістських матеріалах, різні прояви стереотипного сприйняття та відтворення в медіа соціальних ролей жінок і чоловіків, а також звучали рекомендації щодо формування недискримінаційного контенту.

Зокрема, про важливість гендерного підходу на державному рівні розповідала експертка з оцінки гендерного впливу Світлана Гаращенко; докторка соціологічних наук і гендерна дослідниця Олена Стрельник зупинилася на питанні маніпуляцій навколо теми «кризи сім’ї»; докторка історичних наук, президентка Української асоціації дослідниць жіночої історії Оксана Кісь розповіла про жіночу історію поза образами «жертви-героїні-берегині»; громадська активістка, ініціаторка акції #яНеБоюсьСказати Анастасія Мельниченко розвінчала міфи про фемінізм. Журналісти і журналістки північних областей України мали можливість відвідати у Харкові єдиний у Східній Європі Музей жіночої та гендерної історії, екскурсію яким провела його директорка, очільниця Центру гендерної культури, тренерка з гендерної політики Тетяна Ісаєва.

На зустрічах було презентовано розроблений Волинським прес-клубом Порадник із гендерної чутливості медіа, в якому подано інформацію про результати гендерного моніторингу матеріалів регіональних медіа та Індекс їх гендерної чутливості, приклади стереотипного та сексистського коненту, приклади вживання фемінітивів та обґрунтування, що варто і чого не варто робити при підготовці журналістських матеріалів. 

Як зауважує координаторка Волинського прес-клубу Богдана Стельмах, «рівень гендерної чутливості регіональних медіа ще не є достатнім, однак уже сьогодні є ряд видань, які можуть бути взірцем для інших у побудові недискримінаційного контенту.  Більше того, близько ста журналісток і журналістів задекларували свою готовність дотримуватися гендерного балансу в своїх матеріалах, не вживати стереотипні образи й сексистський контент і використовувати фемінітиви на позначення посад, професії, видів діяльності жінок. Ми чудово розуміємо, що раптові зміни в усій медіа-сфері відбутися не можуть, однак ті кроки, які здійснюють журналістки і журналісти сьогодні, є хорошим показником прогресивного розвитку».

______________

Форуми відбулися в межах проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» (Інтерньюз)


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Завершилась серія публічних консультацій щодо Стратегії розвитку Калинівської громади через нові цифрові методики

Як об’єднуватись для вирішення проблем? Волинський Інститут Права провів тренінг для активних жителів

Одеса приєдналася до європейської культурної мережі Culture Next

Голоси Півдня: обмін досвідом між Львовом і Херсоном для економічного відновлення та підтримки зайнятості

Ментальне здоров’я діток Березанщини, що мають особливі освітні потреби

Безпечне збереження даних: можливість для громадських організацій від Архіву Війни