10 кроків, які сприяють впевненості та розвитку економічної спроможності жінок

Більше 70% учасниць тренінгів з розвитку підприємництва, в одному ряді причин, які заважають розпочати бізнес вже сьогодні вказали – брак грошей, відсутність відповідних знань та навичок та ...

Додано:
VOTUM NGO

IMG_0354
10 кроків, які сприяють впевненості та розвитку економічної спроможності жінок

Більше 70% учасниць тренінгів з розвитку підприємництва, в одному ряді причин, які заважають розпочати бізнес вже сьогодні вказали – брак грошей, відсутність відповідних знань та навичок та невпевненість у своїх силах.

стаття жінки

Кількість оголошень про можливості отримати грант на розвиток чи започаткування бізнесу зростає з кожним днем. Більше 60% учасниць проєкту «Сприяння соціалізації та розвитку економічної спроможності жінок з числа ВПО в Одеській області» реалізований за підтримки УЖФ та Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», не знали про можливості отримання безповоротної грошової допомоги на розвиток власного бізнесу та можливості безкоштовного навчання онлайн.

    Саме тому, інформування про існуючі можливості на рівні спільнот та громад є важливим завданням для досягнення загального результату економічного зростання жінок. В рамках проєкту було охоплено більше 250 жінок, які пройшли опитування та прийняли участь у інформаційних заходах.

За результатами опитування, більше 70% учасниць в одному ряді причин, які заважають розпочати бізнес вже сьогодні вказали – брак грошей, відсутність відповідних знань та навичок та невпевненість у своїх силах. Під час обговорення цього фактору наживо, майже всі учасниці погодились, що він є визначальним при прийомі рішення та плануванні конкретних дій.

Отже, невпевненість у собі має вирішальний вплив на більшість жінок, які хочуть займатися бізнесом. Низка факторів, таких як соціокультурні стереотипи, думка сторонніх осіб, реакція близьких та страх провалу, можуть впливати на подальше життя більше, ніж ми думаємо.

При навчанні та залученні жінок до програм економічного розвитку, важливо їх підтримувати не тільки у розвитку певних підприємницьких навичок, але й у підвищенні самооцінки.

Спільно з нашими учасницями, ми сформували 10 кроків, які сприятимуть впевненості у своїх силах і розвитку економічної спроможності жінок:

1. Піклуйтесь про своє ментальне здоров’я – здорова психіка буде сприяти розвитку та впевненості у собі – не забувайте, що «самолікування» все одно, рано чи пізно, змушує вас звернутись до лікаря. Не ризикуйте і не «лікуйте» вашу голову самостійно, зараз достатньо ресурсів для роботи з психологом безкоштовно і онлайн і офлайн. Шукайте свого спеціаліста за https://www.howareu.com.

Зрозуміти: досягнути успіху можна швидше, коли ти можеш сконцентруватись на своїй меті.

2. Навчайтесь: заохочуйте себе навчатися новим навичкам і здобувати знання, це обов’язково підвищить вашу компетентність і самооцінку. Вони не повинні знати все, але саморозвиток допоможе у досягненні будь якої мети.

Оцінити: рівень знань та навичок і скласти індивідуальний план навчання для досягнення бажаного результату.

3. Хваліть себе – ми активно критикуємо себе за невдачі, але соромимось вголос похвалити себе за успіхи та постійно знецінюємо свої досягнення. Хваліть себе не тільки за досягнення, але й за зусилля – це сприятиме мотивації та впевненості у собі. Почніть хвалити себе прямо зараз!

Зрозуміти: критерії своєї успішності людина повинна визначати самостійно, бо тільки їй відомо «як важко прокидатись о 7 ранку» чи «працювати над собою».

4. Розвивайте навички критичного мислення – навчайтесь розрізняти реальні досягнення від неправильних уявлень, вчіться аналізувати інформацію та не піддаватись маніпуляціям.

Почати: ставити запитання, аналізувати, порівнювати, синтезувати і оцінювати інформацію.

5. Давайте позитивний фідбек – висловлюйте слова вдячності та підтримки іншим за їхні досягнення і якості. Ви дуже швидко помітите, як це сприятиме підвищенню впевненості і у вас і у оточуючих.

Помічати і говорити: приємні речі від чистого серця – «У вас гарний шарфик» або «Вам личить цей колір!».

6. Створюйте сприятливе середовище – безпечний простір, де ви будети почуватися вільними виражати себе та розвиватися.

Бути: там де ви можете ділитися своїми думками, ідеями та почуттями.

7. Дізнайтесь про soft skills – професіоналізм – це тільки частина, адже найбільш цінними є люди, які також мають розвинуті «soft skills» – креативність, емоційний інтелект, вміння адаптуватись, гнучкість, лідерські навички – цей перелік не повний, але якщо у вас з цим повний порядок, то похваліть себе, у вас є великий потенціал!

Зрозуміти: ми вже маємо багато корисних навичок, які недооцінюємо.

8. Навчіться не критикувати – замість критики себе чи інших сфокусуйтесь на тому, що було цінним, подумайте – що можна покращити або що можна зробити інакше наступного разу?

Перестати: шукати погане та знецінювати себе та інших.

9. Сприяйте жіночій солідарності – підтримувати одна одну, помічати позитивні риси, бути толерантною та виваженою, це риси успішної жінки.

Почати: підтримувати та цінувати інших жінок, забути про заздрість та плітки.

10. Діліться ресурсами – інформацією, корисними контактами, цікавим навчанням, технічними засобами, грантами та конкурсами, які допоможуть жінкам запустити та розвивати свій бізнес.

Підтримувати і поважати: себе та оточуючих, стати прикладом та розказати свою «Історію успіху».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”

Перші інсайти тижневого письмового марафону «Детектор життя»