ВПО: як не допустити дискримінації та відстояти свої права

Чугуївська правозахисна група організувала 17 вересня 2015 року на базі Центру підтримки та консультацій для вимушених переселенців «Станція Чугуїв» тренінг на тему «Подолання дискримінації ВПО». ...

Додано:
kobzar

???????????????????????????????
ВПО: як не допустити дискримінації та відстояти свої права

Чугуївська правозахисна група організувала 17 вересня 2015 року на базі Центру підтримки та консультацій для вимушених переселенців «Станція Чугуїв» тренінг на тему «Подолання дискримінації ВПО».

Дискримінація (лат. discriminatio «розрізнення») – будь-яка відмінність, виключення, обмеження або перевага, що заперечує або зменшує рівне здійснення прав. Тобто це – менш прихильне поводження з особою або групою осіб, ніж з іншими через певні ознаки цієї особи або групи осіб.

Серед цих ознак – колір шкіри, політичні переконання, релігійні вірування, мова, стан здоров’я, сексуальна орієнтація, стать, вік, місце проживання тощо.

Останнім часом однією з вразливих груп, що зазнають дискримінації, стали в Україні вимушені переселенці (внутрішньо переміщені особи).

Враховуючи, що у питанні відстоювання прав людини знання є найкращою «зброєю», Чугуївська правозахисна група організувала 17 вересня 2015 року на базі Центру підтримки та консультацій для вимушених переселенців «Станція Чугуїв» тренінг на тему «Подолання дискримінації ВПО».

Під час навчального заходу заступник голови ЧПГ Юрій Чумак та юрист організації Орися Пекареніна провели заняття із вимушеними переселенцями з таких питань:

– як правильно шукати роботу;

– подолання дискримінації ВПО на новому робочому місці;

– візит до управлінь/відділів соціального захисту, ДМС, правоохоронних і інших державних органів та органів місцевого самоврядування: як не допустити дискримінації та відстояти свої права».

Також перед переселенцями виступила виконуючий обов’язки начальника Чугуївського міськрайонного управління юстиції Світлана Дудка, яка роздала присутнім пам’ятки «Не гайте часу в чергах!» та розповіла про електронні онлайн-сервіси Міністерства юстиції України та роботу місцевих Центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги, що почали працювати з 01 липня 2015 року.

А правозахисники поділилися з вимушено переміщеними особами порадами, що дає громадська кампанія «Дискримінація обмежує. Протидій!»:

  1. Не заплющувати очі. Фіксуйте прояви дискримінації на мобільний чи диктофон та звертайтеся до правозахисників.
  2. Не мовчати. Повідомте особі/особам, які винні у дискримінації, про те, що їхня поведінка є неприпустимою та порушує чинне законодавство. Іноді люди дискримінують несвідомо, і проста розмова та пояснення можуть допомогти виправити ситуацію.
  3. Діяти. Отримати безкоштовну правову консультацію з питань запобігання та протидії дискримінації завжди можна у Чугуївській правозахисній групі.

Звернутися із відповідною скаргою на дискримінацію можна до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або до суду.

Зазначимо, що даний захід було проведено в межах реалізації проекту «Підвищення обізнаності вимушено переміщених осіб у сфері захисту громадян від дискримінації, налагодження діалогу між вимушено переміщеними особами, роботодавцями та місцевою владою» в рамках програми з посилення стану недискримінації та рівності серед місцевих громад, що адмініструється громадською організацією «Соціальна дія» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

PS: до речі, ознайомитися з результатами анкетування вимушених переселенців на предмет проявів дискримінації у Харківській області можна тут:

 

???????????????????????????????


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін