Впровадження UAEITI та перспективи розвитку зеленого туризму на Балаклійщині
17 травня 2016 року в м. Балаклія Харківської області відбувся конструктивний діалог між представниками державної районної адміністрації, депутатським корпусом, громадськістю, експертами та ...
Додано:
НОВА Енергія
17 травня 2016 року в м. Балаклія Харківської області відбувся конструктивний діалог між представниками державної районної адміністрації, депутатським корпусом, громадськістю, експертами та організаторами під час проведення круглого столу «Прозорість видобувної галузі Балаклійського району: перспективи громад».
Ініціатором заходу виступила ГО «НОВА Енергія» (м. Харків) в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Під час роботи Круглого столу було презентовано Перший звіт Ініціативи прозорості видобувних галузей в (UAEITI), а також обговорено перспективи та особливості співпраці при підготовці нового звіту.
Великий інтерес присутніх викликала інформація стосовно діючих ліцензій на здійснення нафто- газовидобувної діяльності в регіоні, яку презентувала Олена Агапова (експерт ГО «НОВА Енергія»). «На території Харківської області зафіксовано 52 дійсних спеціальних дозволи на видобування нафти та газу, серед них 36 спецдозволів належать ПАТ «Укргазвидобування», левова доля працівників якої у області сплачують ПДФЛ саме до бюджету балаклійського району. А от хто ще має ліцензії на видобування нафти, газу та конденсату представники громади не мають жодного уявлення. Більшість громадян не мають гадки про те, які підприємства і на підставі яких документів працюють поряд з їхніми домівками», – відмітила Олена Агапова. Для інформативності та наглядності матеріалів Олена Агапова презентувала спеціальні карти ліцензійних ділянок видобування та розташування екологічної мережі Балаклійського району. Отримані карти дозволяють продемонструвати той факт, що ліцензовані ділянки та екомережа мають перетини. Тобто Міністерство екології та природних ресурсів під час узгодження ділянок ліцензування не виключає заповідні території екомережі. Отже необхідно приділяти більше уваги при відведенні ділянок для буріння свердловин.
Шестидесятирічна історія видобування газу на території Балаклійського району, призвела до повної деградації певних галузей промисловості на території району. Зокрема у районі не функціонує жодної бази відпочинку, «пристойного» готелю чи екологічного маршруту.
Стрельченко Олег (депутат Балаклійської районної ради) розповів про існуючі проблеми, які стосуються мешканців громад та видобувних компаній. «Безумовно, власні енергоносії – це потрібні та корисні ресурси, які необхідні як мешканцям, так і промисловості України. Але нам вкрай необхідно підтримувати рівень життя населення видобувних регіонів на достойному рівні та відбудовувати належну інфрастуктуру в регіоні», – підкреслив Олег Стрельченко.
«Економічний розвиток регіону, його інвестиційна складова та перспективи розвинення зеленого туризму на Балаклійщині – насущні питання, які потрібно вирішити у рамках тристоронніх переговорів між громадськістю, видобувними компаніями та владою» – зазначив Віталій Филенко (голова ГО «НОВА Енергія»).
З цією ідеєю згодні, як представники районної адміністрації, так і представники громадськості й депутатського корпусу Балаклійського району.
«Балаклійщина – гостинний край, який має неповторну природну красу. Сіверський Донець та його береги неодмінно привертають увагу туристів активного відпочинку. Окрім цього існують декілька варіантів туристичних маршрутів для пішого і водного туризму, розроблені групою активістів. Але, відсутність розвиненої інфраструктури не дозволяє розвивати зелений туризм регіону. Можливо, впровадження UAEITI стане тим необхідним поштовхом, який приверне увагу до проблем в регіоні та допоможе у їхньому вирішенні», – розповів представник місцевого осередку партії «Сила Людей».
За словами Олени Бовдун (начальник відділу економіки Балаклійської районної держадміністрації), в рамках угоди про розвиток соціальної інфраструктури між Харківською обласною адміністрацією та ПАТ «Украгазвидобування» нещодавно на рахунок регіонального «Водоканалу» вже було отримано приблизно 200 тис. грн. на ремонт та заміну труб системи питного водопостачання міста Балаклія.
Нагадаємо, що Ініціативу з підвищення прозорості видобувних галузей в Україні (UAEITI) було впроваджено з метою зниження соціального напруження та підвищення ефективності управління видобувною галуззю в Україні.
UAEITI — це стандарт прозорого управління у видобувних галузях, що дозволяє покращити конкурентоспроможність та інвестиційний клімат регіону, сприяючий сталому розвитку громад.
Захід проведено за підтримки американського народу в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).