Всеукраїнський діалог до Дня Миру 2021: Stan for Peace \ Підтримуємо мир
Останні два місяці наша організація закріплювала нову для України традицію – широко та змістовно відзначати Міжнародний День Миру.Майже 4 екватори Землі або 150 356 км – таку відстань подолала наша ...
Додано:
ГО СТАН
Останні два місяці наша організація закріплювала нову для України традицію – широко та змістовно відзначати Міжнародний День Миру.
Майже 4 екватори Землі або 150 356 км – таку відстань подолала наша команда з 57 фасилітатор_ок, координатор_ок та активіст_ок-миротворців з різних областей.
Ми побували в 15 українських містах, в яких провели 29 нових для України подій: це були Відкриті діалоги про мир, два насичених інтенсивних воркшопи для координатор_ок та фасилітатор_ок Дня Миру в Україні на початку та по завершенні циклу наших заходів, а також перформативна вистава “Акорд” від Культурного центру “Кудук” (Киргизстан) про відголоски та нове життя після війни в Таджикистані, з тривалими та цікавими дискусіями після кожного показу. В шести українських містах від Закарпаття до Луганщини глядачі крізь призму мистецтва подивились на життя та реставрацію внутрішнього миру після важкого досвіду війни. Це була щемка емоційна вистава з глибокою розмовою митців про те, як “дати собі розцвісти”, незважаючи на втрати, біль та усі відбитки і шрами війни. Особливістю і частиною перформансу в залі з глядачами було випікання традиційного середньо-азійського хліба – як символу голоду в роки війни.
Відкриті діалоги відбулись в 11 містах зі Сходу на Захід: це були різноманітні та змістовні розмови у Слов’янську, Біловодську, Мелітополі, Лисичанську, Запоріжжі, Новій Каховці, Івано-Франківську, Долині, Заставній, Тячеві та Батьово.
Головна цінність таких діалогів з мешканцями громад – це безпечний майданчик та простір для висловлювань тих, кого зазвичай не чутно, простих людей за межами студій політичних ток-шоу, людей, далеких від піару, які мають не менш цікаві, хоч і непублічні, погляди і думки, це можливість почути болі, які немає можливості та інструментів висловити за межами свого близького кола.
“Готовність слухати і чути іншу точку зору може багато на що вплинути в суспільстві. – ділиться своїми роздумами після Відкритих діалогів правозахисник Ярослав Мінкін. – Люди втомлені і агресивні, поки не зрозуміють, що їх справді хочуть почути. Тільки тоді вони розкриваються і переходять на мову діалогу. І на Сході, і на Заході, і в Центрі, і на Півдні людям важливо бути почутими і прийнятими”.
Під час діалогів про мир звучали такі прості та геніальні думки від молодих активісток у різних громадах. Наприклад, 15-річна Софія з Закарпаття ділиться своїми роздумами про мир, який починається з кожного і кожної з нас: «Треба рефлексувати всі свої негативні установки, наприклад, расизм, ксенофобію, гомофобію, мізогінію й тд. Бути толерантною людиною, бо ненависть не може бути сумісна з миром».
Іванна з Запоріжжя говорить про те, що ми розглядаємо мир як вирішення конфлікту, а не його виключення.
Через думки людей та через мистецтво ми розповідаємо про важливість індивідуального та позитивного миру, який створюють люди, починаючи з міжособистісного. На думку наших гостей з Киргизстану, “Історія завжди пишеться датами і подіями і ніколи не історіями людей”, тож попереду матимемо серію грунтовних публікацій про головну місію наших заходів – розвиток мирного суспільства зусиллями всіх його учасників і на всіх рівнях життя, через історії миру, добросусідства та досвіди наших героїв миробудування.
Завдяки цим діалогам у співавторстві з громадян_ками нашої країни ми створили палітру таких роздумів про миробудування, про можливості та інструменти миротворчості, реінтеграцію громадян України з тимчасово окупованих територій, культуру діалогу та комунікації, права людини та інші цінності партисипативної демократії.
Заходи до Дня Миру в Україні проводяться Молодіжною організацією “СТАН” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна.
Партнерами проєкту виступили фундації “CRISP — Conflict Transformation and Civic Education” CRISP – Conflict Simulation (Берлін), Культурный центр «Кудук» (Бішкек), незалежне видання “Заборона Медіа” (Київ), громадські організації “Театр змін” (Київ), ГО “Простір молоді” (Ужгород), БО “Благодійний фонд “MLT Museum PLUS” (Мелітополь), Громадська організація “Наш формат” (Біловодськ), ГО Інноваційна освіта Закарпаття (Батьове), Фундація підтримки осіб старшого віку “Вік щастя” (Слов’янськ), Razom.online – ГО “Кроки до майбутнього” (Чернівці), Молодіжна рада Долини (Долина), Молодіжна рада Тячівської ТГ (Тячів), Громадська організація “Світло культури” (Лисичанськ), Хаб “Здибанка” (Батьове), Молодіжний хаб “BULB” (Тячів), Відділ культури і туризму Новокаховської міської ради, Мелітопольський краєзнавчий музей / Melitopol’ Museum Of Local Lore,Лисичанський Міський Палац Культури. Щодня до нас доєднюються все нові організації, установи та активісти.
Широке проведення Міжнародного дня миру в Україні в 2021 році ініціювала Молодіжна організація “СТАН” (Україна) та освітня ініціатива “Free ІТ” (Бєларусь) — учасники програми діалогу та співробітництва в рамках проєкту БДІПЛ ОБСЄ OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) “Просування людського виміру безпеки в Україні”. Думки та інформація, висловлені учасниками програми, не обов’язково відображають політику та позицію ОБСЄ.
День Миру 2021 став можливий завдяки інституційній підтримці Молодіжної організації «СТАН» від IM Swedish Development Partner.