Встановлення відзнак на честь Героїв Небесної Сотні

8 червня Громадська організація «Родина Героїв Небесної сотні» провела в Українському кризовому медіа-центрі прес-конференцію, присвячену завершенню пілотного проекту «Встановлення відзнак на честь ...

ASS7063-825x400
Встановлення відзнак на честь Героїв Небесної Сотні

8 червня Громадська організація «Родина Героїв Небесної сотні» провела в Українському кризовому медіа-центрі прес-конференцію, присвячену завершенню пілотного проекту «Встановлення відзнак на честь Героїв Небесної Сотні».

10 червня закінчується пілотний проект «Встановлення відзнак на честь Героїв Небесної Сотні». Наразі започатковано 5 відзнак. Ідеї висувала експертна рада, до якої увійшли фахівці із галузі освіти, культури, науки. Про це розповіла Ольга Климко, керівник проекту «Встановлення відзнак на честь Героїв Небесної Сотні». Вона повідомила про етапи підготовки і втілення «Відзнак героїв» та наголосила на важливості підбору організацій-партнерів:

«Це мають бути люди, які ніколи не використають це ні в яких політичних або комерційних цілях».

Керівник проекту розповіла, що всі заходи, від народження ідеї до кінцевого результату, ГО «Родина Героїв Небесної сотні» робила разом з партнерами.

Відбір  переможців Відзнак  теж відбувався на конкурсній основі. До складу відбіркових комісій усіх відзнак увійшли члени родин загиблих героїв.  «Наприклад, мама Юрія Поправки перечитала всі роботи, які надійшли на конкурс, пропустила їх через себе. І це дуже важливо для всіх претендентів», — розповіла Ольга Климко.

Виконавчий директор Міжнародного Фонду «Відродження», доктор філософських наук Євген Бистрицький наголосив, що підтримати проект МФ «Відродження» підштовхнули кілька мотивів.

«Перше – це вдячність тим, хто не з нами, а також батькам, друге — відчуття провини, що ми їх не вберегли. А крім того, фонд «Відродження» вже 25 років підтримує громадську активність, спрямовану на те, щоб наше суспільство було демократичним, відкритим, щоб влада була підзвітна й не корумпована – тобто саме те, що було в ідеалах Майдану».

Геннадій Курочка, член правління Українського кризового медіа-центру, член експертної ради ГО «Родина Героїв Небесної сотні», підкреслив необхідність створення музею Героїв Небесної Сотні.

«Майдан вийшов далеко за межі України. Це є глобальна подія, і музей має бути створений не лише для українців, а представляти  суть боротьби усіх вільних людей за свої права і свободу», – наголосив він.

Представники організацій-партнерів розповіли про вже втілені «Відзнаки героїв».

20 травня у НСК «Олімпійський» відбулось нагородження трьох переможців  у рамках «Відзнаки ім. Дмитра Максимова» – Євгена Коваля, Сергія Фотієва та Олега Іваненка. Усього заявок подали 19. Нагороди були надані за вклад у розвиток спорту для людей з обмеженими фізичними можливостями. Про це розповів Володимир Бульба, голова ГО «Відкриті можливості».

Аліна Свідерська, президент ГО «Кембриджська спільнота України»,  зазначила, що триває відбір учасників на отримання  відзнаки  «Тревел-грант ім. Богдана Сольчаника». Переможець матиме змогу взяти участь у науковій конференції  в Оксфорді або Кембриджі.  Кошти на покриття витрат на участь у конференції були зібрані на благодійних заходах.

«Перше завдання «Тревел-гранту ім. Богдана Сольчаника» — це прокласти дорогу для майбутніх поколінь українських науковців до світових наукових інституцій такого високого рівня, як Оксфордський та Кембриджський університети. Друга важлива мета – донести історію України, та зокрема Героїв Небесної Сотні, до західних наукових еліт та можновладців», — уточнила Мирослава Хартмонд, член Експертної Ради Проекту «Встановлення Відзнак на честь Героїв Небесної Сотні», науковий співробітник Оксфордського університету, культурний дипломат, секретар Клубу випускників Оксфордського університету в Україні.

Мистецька резиденція ім. Назара Войтовича уже розпочала свою роботу. Була відкрита перша аудиторія. На території резиденції розміститься коворкінг і готель, відбуватимуться лекторії та майстер-класи.  Про це розповів Ігор Кульчицький, син  героя Небесної Сотні Володимира Кульчицького.

«Це буде духовний центр, де молодь зможе вчитися керувати власним життям з юних літ», — зауважив Володимир Голоднюк, перший заступник Голови ГО «Родина Героїв Небесної сотні», батько Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка.

9 грудня відбулось нагородження переможців у рамках «Антикорупційної відзнаки ім. Юрія Поправки». У категорії «Журналіст-розслідувач» переможцем став Олександр Волошин. У категорії «Супротивники системи» – Наталя Заболотна та Віктор Смалій. У категорії «Антикорупціонер від влади» переможця обрати не вдалося, розповіла Ольга Тимченко, керівник департаменту з комунікацій ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна» — організації-партнера, яка допомагає у втіленні цієї відзнаки.

«У нас було дуже багато заявок, і це були чиновники високого рівня, рівня міністерства, та ми вирішили, що вони не заслуговують цієї нагороди», — сказала вона.

Незабаром з’явиться «Відзнака ім. Устима Голоднюка». Нагорода надаватиметься за особливі досягнення тим, хто навчається у військових навчальних закладах – так, як і Устим Голоднюк.

«Це буде нагорода гідності, а не тільки за найкраще навчання чи поведінку. Дуже важливо, щоб молода людина отримала таку першу в своєму житті відзнаку», — наголосив Володимир Голоднюк.

Також на прес-конференції виступили діти й батьки Героїв Небесної Сотні, які розповіли про своїх полеглих рідних.

«Найбільшою мрією мого батька було розвинути свою домівку, свій край. Показати всьому світу, що Україна є красивою та багатою, що ми не якийсь закуток, покинутий Богом, що нам є, чим ділитися зі світом. Він захоплювався туризмом», — розповіла про Героя Небесної Сотні Сергія Дідича його донька, Ірина Дідич.

Їхня родина організувала на Франківщині туристичний табір ім. Сергія Дідича, який відбувається уже три роки.

Віталій Зубенко розповів про свого сина, Героя Небесної Сотні Владислава Зубенка.

«Його улюбленим заняттям були лицарські бої, він часто виступав на змаганнях. Коли 18 лютого ситуація на Майдані стала критична, він сказав: «Тато, я більше не можу знаходитись тут, у Харкові. Треба їхати допомагати хлопцям до Києва». 20 лютого, будучи в перших рядах, прикриваючи щитом пораненого на початку Інститутської, він був смертельно поранений», — згадав батько Героя.

Тамара Кемська, мати Героя Небесної Сотні Сергія Кемського розповіла про сина та повідомила, що Львівський національний університет анонсував одноразову стипендію Сергія Кемського.

«Не кожен з Героїв мав вищу освіту, не кожен був громадським діячем, може навіть не кожен міг висловити свою думку словами — але вони висловили її своїми діями. Тому кожна з цих постатей достойна уваги і пам’яті», – сказав Микола Жеребний, батько Героя Небесної Сотні Миколи Жеребного.

Також на прес-конференції виступили Микола Ляхович, Радник Міністра молоді та спорту України, та Олександр Вороненко з Міністерства освіти і науки. Вони розповіли про державні ініціативи зі вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Голова ГО «Родина Героїв Небесної сотні», син Героя Небесної Сотні Сергія Бондарчука, Володимир Бондарчук розповів про плани на майбутнє.

«Основною метою проекту є втілення в життя ідей всіх Героїв Небесної Сотні, і ми будемо намагатися це робити. Ми збираємо представників родин Героїв Небесної сотні, щоб почути від них, як вони хотіли б реалізувати продовження справи своїх рідних, почути про самих Героїв. Одним із завдань продовження проекту є збереження цієї історії. Однією з частин проекту був запис спогадів рідних в Українському інституті національної пам’яті. Зроблено 20 записів, але є величезна кількість родин, які не змогли приїхати. У майбутньому ми б хотіли дати можливість працівникам Музею революції гідності приїжджати на місця, щоб сфотографувати хату, де народився герой, школу, де він навчався, місця, де він працював, людей, з якими він був поруч. Щоб ця інформація збереглася в історії, щоб вона була пластом для виховання молоді, для того, щоб надихати людей змінювати країну. Адже Небесна Сотня показала, що кожна людина може вплинути на долю держави».

За додатковою інформацією звертайтеся за адресою [email protected]

Проект «Встановлення відзнак на честь Героїв Небесної Сотні», метою якого є поширення інформації про ідеали Революції Гідності і встановлення відзнак на честь Героїв Небесної Сотні, виконується ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я