Видано брошуру «Юридична допомога та гарантія прав громадян при її наданні»

Що таке первинна і вторинна правова допомога? Що включає в себе безоплатна вторинна допомога і хто може на неї розраховувати? Які права має людина, коли звертається за отриманням соціальних послуг? ...

Додано:
Dinarko

eed1a214d7725c6cf05e241f491d8e9f_M
Видано брошуру «Юридична допомога та гарантія прав громадян при її наданні»

Що таке первинна і вторинна правова допомога? Що включає в себе безоплатна вторинна допомога і хто може на неї розраховувати? Які права має людина, коли звертається за отриманням соціальних послуг? Ці та багато інших моментів висвітлює брошура, видана Центром правової інформації та консультацій при Закарпатському обласному благодійному фонді «Романо лунго трайо».Довідник стане в нагоді не лише громадянам, які потребують правової допомоги, але й юристам-початківцям.

Юридична допомога та принципи її надання, права та обов’язки соціальних працівників та інших спеціалістів, до яких звернуться за консультаціями та наданням тих чи інших послуг, конкретні приклади позитивного досвіду. Саме такі розділи містить брошура, видана ЦПІКом за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріали для довідника підготувала юристка Центру Марина Варга, яка щодня надає правову допомогу місцевим ромам. Саме досвід роботи з конкретними випадками робить брошуру корисною і сповненою прикладів із юридичної практики.

Приміром, основною проблемою, на вирішення якої спрямована робота Центру, і, відповідно, зміст видання, є необізнаність ромів стосовно своїх соціальних прав та через безграмотність – неможливість ними скористатися. Цільовою групою ЦПІКу є роми Ужгородського району, безпосередньо ромисіл Холмок, Концово та міста Ужгрод, де територіально також ведеться прийом громадян. Із 13-ти районів Закарпатської області – 7 є національно неоднорідними, оскільки українці там складають більше 90%. Роми Закарпаття розселенні нерівномірно. Більшість проживає в Мукачевому (2097 осіб), Ужгороді (1992 осіб), в Ужгородському районі (2626 осіб). Якщо більшість ромів в Ужгородському районі хоч трохи володіє українською або російською, то роми, які проживають у вищезгаданих селах, володіють тільки угорською та ромською. Це є основною причиною вибору цільової групи.

Матеріал брошури є досить актуальним, адже в ній ми не лише розкриваємо основні важливі поняття й терміни, інформуємо, але й ділимося нашим позивним досвідом захисту ромів, успішними історіями. У брошурі є наші контакти, й роми вже значно менше бояться звертатися по допомогу. Адже раніше вони вважали, що будь-яка юридична допомога для них – це щось за межами реальності, – говорить керівник БФ “Романо Лунго трайо” Геннадій Чичак.

Юристка ЦПІКу Марина Варга та керівник БФ "Романо лунго трайо" Геннадій Чичак під час прийому ромської громади. Фото: БФ "Романо лунго трайо".

Юристка ЦПІКу Марина Варга та керівник БФ “Романо лунго трайо” Геннадій Чичак під час прийому ромської громади. Фото: БФ “Романо лунго трайо”.

ЦПІК видав 100 примірників брошури і розповсюдив її переважно серед ромів, зокрема під час виїзних консультацій. Також корисне видання отримали молоді юристи, які ще не мають досвіду роботи з ромською громадою та її особливими правовими потребами.

Джерело: ІРЦ «Правовий Простір»


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я