Вийшов курс про історію українського громадянського суспільства

Курс про суспільно-політичні події та процеси на шляху становлення українського громадянського суспільства від початку незалежності України вийшов на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! Він є ...

Додано:
Iryna_D

GATE_AR_10178 (1)
Вийшов курс про історію українського громадянського суспільства

Курс про суспільно-політичні події та процеси на шляху становлення українського громадянського суспільства від початку незалежності України вийшов на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! Він є безкоштовним та доступним онлайн для всіх охочих. Курс підготував Фонд Східна Європа у співпраці з Українським інститутом коштом Європейського Союзу.

«Українці демонструють неймовірну стійкість, самоорганізованість і відданість своїй країні. Здатність протистояти зовнішньому ворогу та досягати справедливості й визнання поваги до свого вибору всередині держави, зокрема, протягом новітньої історії України, – вражає. Тож ми раді підтримати розробку такого курсу, щоб українці знали більше про власну історію протестних рухів та опору та пишалися своєю країною», – коментує Юлія Якобі, координаторка сектору громадянського суспільства Представництва ЄС в Україні.

У курсі йдеться про природу українських революцій, феномен масового опору, цінності, що спонукають діяти. Слухачі дізнаються про Помаранчеву революцію, становлення й розвиток незалежних українських медіа, причини й передумови Революції гідності, політичне та громадське життя кримських татар в Україні, про російські злочини на території Криму, історію українських громадянських рухів і спільнот на Сході України, силу і вплив об’єднання суспільства у кризових ситуаціях.

Курс складається із 12-ти наочних лекцій та вже доступний за посиланням.

«Українське суспільство є стійким, рішучим, здатним до ефективного опору в рази більшому супротивнику. І це – не випадковість. Маємо досліджувати цінності, як відстоюють українці в тилу і на полі бою. Знати історію та людей, які її творять, розуміти контекст, долати пропагандистські наративи – зараз як ніколи важливо для виживання нації та побудови ще сильнішого громадянського суспільства», – зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Автори та ведучі курсу – українські інтелектуали, правозахисники, філософи, науковці, журналісти та громадські  активісти. Серед них – Олександра Матвійчук, Вахтанґ Кебуладзе, Ольга Онух, Севгіль Мусаєва, Євген Глібовицький, Емілі Ченнел-Джастіс, Емма Матео, Ігор Козловський, Алім Алієв, Катерина Зарембо, Тарас Лютий, Тетяна Терен, Ілона Довгань, Тимофій Брік.

Незабаром курс вийде також англійською мовою на Coursera.

 

Онлайн-курс підготовлений у межах проєкту «Фенікс», що впроваджується Фондом Східна Європа коштом Європейського Союзу. Курс розроблений у партнерстві з Українським інститутом. 


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

ГО «Інтерньюз-Україна» створила the Ukrainian Media and Society Fund

Остання березнева добірка вакансій тижня

«Вікно Відновлення» запустило сервіс безплатної взаємодопомоги «Один Одному»

Завершилась серія публічних консультацій щодо Стратегії розвитку Калинівської громади через нові цифрові методики

Як об’єднуватись для вирішення проблем? Волинський Інститут Права провів тренінг для активних жителів

Одеса приєдналася до європейської культурної мережі Culture Next