Вийшов тизер документального циклу про ромських жінок

Він був представлений 30 березня в рамках правозахисної програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини “Docudays UA”. “Сім історій успішних ромських жінок України” - перший ...

Додано:
Olena

image
Вийшов тизер документального циклу про ромських жінок

Він був представлений 30 березня в рамках правозахисної програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини “Docudays UA”.

“Сім історій успішних ромських жінок України” – перший цикл документальних короткометражних фільмів про ромських громадських діячок і мисткинь, які живуть і працюють в Україні. Проект реалізує громадська організація “Платформа для змін “Ре:Дизайн” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.  У фокусі кожного відео – постать відомої у ромському середовищі сучасної жінки, її доля, світогляд, історія її роду. Серед героїнь, зокрема, поетеса Рані і Романі (Раїса Набаранчук), президентка ромського жіночого фонду «Чіріклі» Юлія Кондур, актриса музично-драматичного ромського театру «Романс» Міла Крикунова.

Героїні фільмів – жінки реалізовані та авторитетні, які змінюють дійсність навколо себе та несуть відповідальність за багатьох інших,” – пояснила задум проекту його співавторка, ромолог Наталія Зіневич. Вона додала також, що у фільми не містять постановочних сцен і створені засобами документального кіно та візуальної антропології. “Ми спробували дати героїням можливість говорити про важливі для них теми, і таким чином зробити їхні голоси чутними для широкого глядача,” – говорить Наталія Зіневич.

Тизер був представлений під час презентації проекту “Думайдан 2017: гуртуймося біля шатра порозуміння”, який розпочинає річну дискусію щодо пошуку порозуміння між людьми, що належать до різних етнічних груп. Директорка Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження” Ольга Жмурко під час презентації висловила переконання, що якісний культурний продукт може бути інструментом налагодження міжкультурного діалогу.

“Естетичне відео робить непопулярні теми доступними і зрозумілими. Хочу побажати команді, щоб результатом проекту стали світоглядні зрушення в людей, які поки що живуть зручними їм шаблонами і стереотипами. ”

Режисер проекту Роман Блажан розповів, що до створення “Семи історій успішних ромських жінок України” його підштовхнуло усвідомлення соціального запиту на якісний інтелектуальний контент.

Крім того, мета проекту – це, зокрема, зміна мови говоріння стосовно ромської проблематики в нашому суспільстві. Йдеться також і про візуальну мову,” – додав Роман Блажан.

Тизер доступний до перегляду на сторінці проекту у “Фейсбук”. Нині зйомки тривають, фінальна версія короткометражного  циклу “Сім історій успішних ромських жінок України” буде презентована під час VII Міжнародного фестивалю “Книжковий арсенал” у травні. Оператор фільмів – Михайло Волков. Окрім відео, проект передбачає створення семи художніх фотопроектів.

Презентація проекту “Думайдан 2017: гуртуймося біля шатра порозуміння” була організована Українською Гельсінською спілкою з прав людини в рамках проекту з інституційної розбудови спілки за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні, а також за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини “Docudays UA”.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду: дороговкази комплексного дослідження у громадах Івано-Франківщини

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади

Табір підприємництва для креативної молоді: у Чернівцях визначили найкращі бізнес-ідеї