Виклики та шляхи зеленого відновлення Вознесенської громади
Саме це стало темою громадських обговорень, які відбулись 6 та 7 березня 2023 у чотирьох міських районах та сільському окрузі Новогригорівка-Ракове. Учасники круглих столів визнали, що найдавнішими ...
Додано:
frgn
Саме це стало темою громадських обговорень, які відбулись 6 та 7 березня 2023 у чотирьох міських районах та сільському окрузі Новогригорівка-Ракове.
Учасники круглих столів визнали, що найдавнішими та найбільш значущими еко-проблемами у відповідних районах Вознесенській ТГ є:
По-перше, водопостачання та водовідведення. У селах Новогригорівського округу та міському мікрорайоні Пряме відсутнє централізоване водопостачання. А вода зі свердловин є технічною. У частині верховині мікрорайон Болгарка вода майже не доходить. Також викликом визнано забруднення поверхневих вод хімікатами – наслідками діяльності фермерських та домогосподарств.
Приватний сектор має вигрібні ями, з яких у приватному порядку приватними фірмами вивозиться нечистоти. Загалом, пропускна потужність водопостачання у 3 рази більше ніж система водовідведення. Лише 37 % мешканців користуються централізованою каналізацією.
По – друге, система погодження з ТПВ. Болгарка потерпає від заповненого на 99% полігону. Мешканці, як і мікрорайонів Прямого і Північного, так і сіл старостинського округу зацікавились створенням системи роздільного збору ТПВ.
По-третє, біорізноманіття руйнує зниження рівня Південий Буг, малих річок внаслідок піщаних кар’єрів, Ташликської ГАЕС та іншої діяльності середнього та крупного бізнесу привела до того, що менше стало риби, а раків вже майже немає.
По-четверте, зелені насадження. Їх бракує за думкою еко-активістів поважного віку, що зібрались у бібліотеках №1 та №4. Запропоновано провести серію толок з висадження алей кленів, лип, дубів, єлей, озеленення берегів, та оновлення парків.
Так прокоментувала результати обговорень координаторка #РесурснийЦентрЗеленогоВідновлення Ріта Жукова:
«Учасники серії громадських обговорень рекомендували для вирішення болючих еко-проблем включити у Стратегію та План відновлення Вознесенській ТГ завдання та заходи з модернізації системи водопостачання – водовідведення, ТПВ, озеленення, будівництва сонячної електростанції та відновлення біорізноманіття риб та раків. Цікавою є ініціатива еко-активістів з Новогригорівки зі створення ракоферми».
Загалом учасниками громадських обговорень стали 122 представників громадськості п’яти міських районів та сільського округу. А саме:
У школі №3 – мікрорайон «Болгарка – 47 осіб.
У гімназії с. Новогригорівка – 24 осіб.
У бібліотеці №1.- 24 осіб.
У бібліотеці №4 мікрорайону «Північний» – 11 осіб.
У домі культури мікрорайону «Пряме» -16 осіб.
Запрошуємо місцевих еко-активістів до співпраці!
Анонс підсумкового круглого столу та навчань буде незабаром.
Нагадаємо, що громадське обговорення започатковано на лютневому засіданні робочої групи з відновлення територіальної громади http://frgn.mk.ua/?p=13529.
Тоді місцевим посадовцям було презентовано результати громадської експертизи «Стратегії сталого розвитку територіальної громади міста Вознесенська на 2019-2026 роки» у форматі стратегічної екологічної оцінки (далі СЕО).
Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Громадські обговорення є заходом проекту «Зелене відновлення Вознесенської міської громади», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за підтримки та в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.
Партнери проєкту: Вознесенська міська рада та БФ «Фонд громади Вознесенська».