Вимагають винагороду за гуманітарні послуги? Не ігноруйте!
Війна в Україні триває. За даними OCHA, 12 мільйонів українців потребують допомоги у забезпеченні базових потреб — житло, продукти харчування, робота. Загострення гуманітарної кризи стає підґрунтям ...
Додано:
healthrightorgua
Війна в Україні триває. За даними OCHA, 12 мільйонів українців потребують допомоги у забезпеченні базових потреб — житло, продукти харчування, робота. Загострення гуманітарної кризи стає підґрунтям для іншого соціального явища — збільшення ризиків випадків насильства, у тому числі, гендерно-зумовленого.
Жінки та дівчата часто опиняються в особливо вразливому становищі, а їх залежність від співпраці з гуманітарними працівниками стає більш відчутною. Побутує думка, що розмір допомоги залежить від додаткової винагороди — грошової та навіть інтимної. Проте це не так. Варто пам’ятати:
- співпраця з гуманітарними працівниками — це ваша безпека;
- будь-яка допомога з боку гуманітарних працівників є безкоштовною;
- будь-яка спроба отримати гроші або інтимні послуги в обмін на допомогу — недопустима та передбачає відповідальність.
Благодійний Фонд “Українська фундація громадського здоров’я” у партнерстві з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні запровадила проєкт “Захист від сексуальної експлуатації та наруги”, щоб запобігти будь-яким випадкам небажаної сексуальної поведінки.
Якщо ви стали свідком або опинились в ситуації, коли від вас вимагають або натякають на інтимну чи грошову винагороду, не ігноруйте! Звертайтесь: [email protected]
Усі звернення конфіденційні.