Вирішувати проблемні питання вимушених переселенців – на системному рівні

8 грудня 2015 року в Харкові відбулась презентація досвіду Дніпропетровської області щодо розробки та затвердження відповідних обласних програм, спрямованих на соціальну підтримку внутрішньо ...

Додано:
kobzar

Презентація
Вирішувати проблемні питання вимушених переселенців – на системному рівні

8 грудня 2015 року в Харкові відбулась презентація досвіду Дніпропетровської області щодо розробки та затвердження відповідних обласних програм, спрямованих на соціальну підтримку внутрішньо переміщених осіб.

Захід, що проводився на базі Департаменту медіакомунікацій Харківської обласної державної адміністрації за ініціативою Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» та «Центру правової інформації та консультацій» Чугуївської правозахисної групи, зібрав спеціалістів профільних структур облдержадміністрації, депутатів та працівників апарату Харківської обласної ради, а також представників неурядових волонтерських організацій.

Речник БФ «ГОРЄНІЄ» Любов Крапивнюк представила «Обласну програма надання соціальної підтримки громадянам, які переселяються до Дніпропетровської області з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, на 2014 – 2016 роки», що була прийнята на початку 2014 року і успішно працює в регіоні.

Л. Крапивнюк зазначила, що внаслідок анексії Криму та окупації частки Донецької й Луганської областей, триває процес вимушеного переселення жителів цих регіонів. І на нових місцях проживання внутрішньо переміщені особи стикаються з рядом проблемних питань, таких як: забезпечення житлом, працевлаштування, відсутність документів, недостатність коштів для існування, соціальна та психологічна адаптація тощо. Для того, щоб їх вирішувати на системному рівні, необхідна стратегія роботи з ВПО, яку доцільно розробити й викласти у відповідній програмі на обласному рівні.

«Ми на Дніпропетровщині виступили ініціаторами прийняття такої програми, також сприяли підготовці «Програми створення робочих місць для ВПО», відтепер ділимося з вами вже існуючими напрацюваннями та готові допомогти у розробці подібних документів-дороговказів на Харківщині», – підкреслила Л. Крапивнюк.

За підсумками зустрічі дніпропетровські та харківські фахівці домовилися продовжити робочі консультації в напрямку започаткування регіональних нормативних актів, які б окреслили стратегію роботи з ВПО в Харківській області.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня

Участь жінок у місцевому економічному розвитку, заснованому на спадщині. В Івано-Франківську відбулась майстерня-практикум Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі